У Києві запрацювало безплатне таксі для поранених бійців
Тепер у військових з тяжкими пораненнями та ампутаціями є можливість комфортно пересуватися столицею. У Києві завдяки благодійникам запрацювало таксі для транспортування військових на візках. Деталі — у сюжеті "Ранку Вдома".
Фонд "Центр спасіння життя" створений у березні 2022 року. Його керівник В'ячеслав Запорожець на початку повномасштабної війни на власному автомобілі евакуйовувати цивільних з Чернігова. Потім почав займатися медичною евакуацією.
"Все перейшло в медичну евакуацію. Разом зі мною працює Антон Геращенко, мій друг та партнер. Перші дві "швидкі" ми купили власним коштом", — розповів керівник фонду "Центр спасіння життя" В'ячеслав Запорожець.
Сьогодні на рахунку фонду 22 машини швидкої допомоги, сотні врятованих життів цивільних та військових. В організації працює 30 людей.
"Ми займаємося медичною евакуацією, протезуванням, допомагаємо в лікуванні тяжких поранених, знаходимо приватні клініки. Наша головна мета — максимально допомогти пораненим", — додає В'ячеслав Запорожець.
Завдяки іноземним партнерам організації вдалося отримати вже переобладнаний автомобіль для транспортування воїнів на візках.
"Це авто переобладнане на заводі. Нове, дуже зручне та економічне. Ми можемо їздити на великі відстані. Головне, що наші герої комфортно тут почуваються. Може ще супровід бути, є паски безпеки", — демонструє авто керівник фонду "Центр спасіння життя".
Машина чи не щодня в роботі. Сьогодні допомога знадобилася українському воїну Михайлу Дроботенку.
"Спочатку нас возили на звичайних машинах, а потім появилась така спеціальна машинка. Не треба було туди застрибувати. Заїхав та поїхав", — каже військовий ЗСУ Михайло Дроботенко.
Михайло з 2015 року служив в артдивізіоні. Потім потрапив у піхоту. Він захищав країну до 24 березня 2022 року. Того дня, під час розвідки на Луганському напрямку, військовий підірвався на ворожій міні.
Військовий залишився без ніг, але не без жаги до життя. Він пережив 27 операцій, та все ж знаходить в собі сили займатися спортом, жартувати, посміхатись і радіти життю щодня.
"Стараюся щось робити, бо хлопців, які падають духом, багато. Якщо людина сама не захоче жити, то ніякий лікар не допоможе", — резюмував Михайло Дроботенко.
Сьогодні таксі везе Михайла до протезиста. Усю дорогу він посміхається, адже поруч люди, які підтримують і допомагають. До лікаря доїхали зручно, швидко і безпечно.
Попереду у Михайла реабілітація та протезування, а "Центр спасіння життя" продовжує роботу у цьому напрямку і займається переобладнанням ще одного таксі, яке буде розраховане вже на кількох воїнів.
Читайте також: Переселенець зі Слов'янська створив електроноші для транспортування поранених