Переселенець зі Слов'янська створив електроноші для транспортування поранених

Дмитро Мамонов. Скриншот: kanaldim.tv

Переселенець зі Слов'янська Дмитро Мамонов створив електроноші для зручнішого транспортування поранених. Ця конструкція може врятувати не одне життя на фронті, адже здатна перевозити до 120 кілограмів. На виготовлення першого прототипу Дмитру знадобилося декілька місяців. Все робив за власні кошти. Разом із військовими провів випробування винаходу на полігоні. Про його особливості та переваги розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

"Моя формула була така, щоб цей засіб пройшов там, де не пройдуть четверо солдатів з ношами", — каже інженер-конструктор Дмитро Мамонов.

Економіст за освітою, Дмитро все життя присвятив винаходам та техніці. Ще у 2014 році у рідному Слов'янську чоловік створив власний бізнес — запустив на своєму подвір'ї виробництво автоматичних пелетних пальників. Вони призначені для спалювання твердого гранульованого палива. Бізнес йшов угору, чоловік збудував невеликий цех, найняв працівників. 

Пізніше разом із сином Дмитро Мамонов захопився створенням катальних атракціонів у вигляді танків. Виготовляв Т-34, "Тирг" та "Оплот" — український флагман. Дмитро конструював свої винаходи, допоки Росія не почала повномасштабний наступ і звела всі плани Дмитра нанівець. 

Родина Мамонова із двома дітьми евакуювалися до Житомира. Тут почали все з нуля. Донька та син пішли до школи, відвідують спортивні гуртки, беруть участь у змаганнях і навіть посідають призові місця. Сам чоловік повернувся до конструювання. Спочатку працевлаштувався на одне з житомирських підприємства, де розробив гусеничне шасі для різних військових потреб.

"У червні ми зробили перші шасі, потім одразу друге — колісне. Про успіхи я можу судити з того, що у грудні 2022 року Міністерство оборони купило один зразок і зараз замовило ще чотири", — ділиться інженер.

Згодом Дмитро вирішив працювати на себе. Тоді і прийшла ідея створити електроноші для евакуації поранених. 

"Спочатку я ставив собі амбітну мету, що це буде засіб, який витягуватиме з-під вогню пораненого. Але коли я проконсультувався з бойовим медиком Данилом із Житомира, він мені пояснив, що насправді основне завдання — це транспортування постраждалого з місця поранення", — каже він.

На виготовлення першого прототипу знадобилося декілька місяців. Дмитро все робив за власні кошти. Спочатку винахідник створив 3D-проєкт, отримав деталі від київської компанії, а вже потім самостійно займався токарними та зварювальними роботами. Механізм вдосконалив і разом з військовими провів випробування на полігоні. 

Зазвичай для евакуації пораненого потрібно чотири людини, електроноші дозволяють це робити за допомогою однієї людини. Ноші компактно складаються, керується пультом управління, можуть зберігатися в польових умовах, а у випадку несправності винахід не вимагає спеціального обслуговування. 

Виріб Дмитро вже відправив українським захисникам в Бахмут, а зараз шукає інвестора, який міг би фінансувати його проєкт. 

Читайте також: Боротьба за Крим — історія кримського татарина і військового ЗСУ Ділявера

Прямий ефір