У Бородянському академічному ліцеї благодійники відкрили кімнати для "розрядки" 

Сенсорна кімната у Бородянському академічному ліцеї. Скриншот: kanaldim.tv

Нещодавно у Бородянському академічному ліцеї відкрили ресурсну та сенсорну кімнату для дітей. У приміщенні школярі можуть отримати психологічну допомогу, зняти емоційне напруження і відпочити. Такі кімнати важливі передусім для дітей з особливими освітніми потребами. Таких учнів у ліцеї шестеро, але, зважаючи на повномасштабне вторгнення, сьогодні усі діти потребують емоційного розвантаження. Деталі дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Нещодавно в Бородянському академічному ліцеї відкрили ресурсну та сенсорну кімнати для дітей. Відтепер заклад має приміщення, де школярі можуть отримати психологічну допомогу, зняти емоційне напруження та відпочити. 

"Ми ознайомили дітей з цими кімнатами після їх створення. Вони знають, що такі кімнати існують. Якщо виникає складна ситуація, вони звертаються до соціального педагога, до психолога, до класного керівника, до тієї людини, яка є поруч та просять про можливість відвідати цю кімнату", — розповіла директорка Бородянського академічного ліцею Олена Коваленко. 

Ресурсна та сенсорна кімнати важливі передусім для дітей з особливими освітніми потребами. Таких учнів у ліцеї шестеро. Та зважаючи на війну, всі діти потребують психоемоційного розвантаження. У закладі здобувають освіту понад 700 ліцеїстів. Ще 500 дітей з іншої школи навчаються у другу зміну. Їхній заклад повністю знищили росіяни. 

"Ресурсна кімната — світла, наповнена іграшками. Зрозуміло, що це засоби реабілітації та корекції. Там є спортивний куточок, тому що це наш запит. Є учень у першому класі, який потребує спеціальних занять. Сенсорна кімната — це місце для усамітнення та розвантаження", — продовжує директорка освітнього закладу. 

Сучасний багатофункціональний простір має бути в кожній школі, кажуть психологи. Це допомагає дітям відновитися та отримати заряд позитивних емоцій. Відкриття ресурсної та сенсорної кімнат стало справжнім святом у ліцеї. 

У кімнатах є сухий басейн, наповнений кульками, світловий дощ, модульний гімнастичний набір, сенсорний комплекс, яскраві пуфи та килимки, крісла мішки та лабіринт, шведська стінка та різноманітні розвивальні ігри. Створити корисні локації та придбати спеціальне обладнання допомогли благодійники. 

"Це був звичайний коридор школи. Ми зробили ремонт, побудували окремі кімнати. Облаштування обирали разом зі школою. Вони, як фахівці, обирали те, з чим вони зможуть працювати", — пояснила координаторка центру укріплення сім'ї БФ "СОС Дитячі містечка України" Вікторія Сіренко. 

Діти залюбки відвідують психологічний простір. Тут працюють вчителі, логопеди, психологи. Одночасно у сенсорній кімнаті можуть перебувати до п'яти учнів, у ресурсній кімнаті — трішки більше. Адже кожна дитина має відчувати, що про неї піклуються. 

"Найкорисніше використовувати її для початкової школи. Якщо допомогти дитинці в початковій ланці, то в старшій школі, можливо, вже не буде такої гострої потреби в цьому. Сьогодні, наприклад, дитина прийшла засмучена. Треба з'ясувати, що стурбувало її чи спровокувало агресію. Треба заспокоїти дитину. Заняття дають можливість повернути спокій та стабілізувати емоційний фон", — резюмувала шкільна психологиня Тетяна Купрієнко. 

Кімнати яскраві та затишні. Це саме те, чого бракувало ліцею. Під час бойових дій у Бородянці навчальний заклад дивом вцілів. Школу пограбували. Окупанти винесли цінні речі: комп'ютери та інше обладнання. Від квітня 2022 року заклад став прихистком для всіх соціальних і правоохоронних служб, які опікувалися життям громади. Також для музичної та спортивної шкіл. Аби діти змогли навчатися офлайн, міжнародні партнери збудували укриття на 800 місць. 

Читайте також: Як виглядає відбудований Ірпінський ліцей, який зруйнували окупанти

Медіа-партнери
Прямий ефір