Туберкульоз під час пандемії: про ситуацію в Україні розповіли експерти (ВІДЕО)

Діагностика туберкульозу. Фото: informator.ua

Сьогодні, 24 березня, — Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Україна входить у топ-20 країн з найвищим показником цієї захворюваності. Чому так важливо не нехтувати лікуванням, особливо в період пандемії коронавіруса, з'ясовували журналісти телеканалу "Дом".

Через пандемію COVID-19 в Україні, як і ще у восьми країнах з найвищим рівнем захворюваності, діагностика туберкульозу знизилася на 23%. Про це свідчать дані некомерційної організації Stop TB Partnership, організованої ООН.

Згідно зі статистикою МОЗ, у 2020 році цю недугу виявили у 17 тис. українців. Точна статистика захворювання на тимчасово непідконтрольних територіях замовчується, каже представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Георгій Димов.

"Дуже важко сказати точні дані з окупованих територій, тому що їх дуже складно отримати. Але зі свого боку можу сказати, що захворюваність на туберкульоз дещо вищий, ніж по країні в цілому. Але можу також запевнити, що міжнародні організації докладають зусиль, щоб впровадити допомогу і технічні навички протитуберкульозній службі, яка існує на окупованих територіях", — розповів експерт.

Туберкульоз залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою, випереджаючи ВІЛ та гепатит. Через карантин українці найчастіше зверталися вже з важкими ускладненнями.

Щоб ситуація з поширенням небезпечної хвороби не погіршилася, глава МОЗ України Максим Степанов підписав меморандум з агентством США USAID. У документі розписано план спільної боротьби з туберкульозом.

"Наша країна зробила суттєвий крок уперед для подолання цієї недуги. А разом з партнерами ми зможемо подолати туберкульоз в Україні. Профілактика, рання діагностика та своєчасне і якісне лікування не дадуть туберкульозу жодного шансу", — сказав Степанов.

Читайте також: Підсумки 24 березня: Україна за крок від локдауна, деокупація Криму та стратегія НАТО щодо Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір