Такого рівня консолідації ми ніколи не мали, — Фесенко

Володимир Фесенко. Скріншот відео: kanaldom.tv

Інформація про нібито конфлікт між місцевою та центральною владою в Україні, яку тиражують російські ЗМІ, є частиною цілеспрямованої інформаційно-політичної кампанії, спрямованої на розкол усередині країни. Проте реальна ситуація в Україні, де відбулася небачена раніше консолідація в суспільстві, спростовує ці фейки. Таку думку сьогодні, 6 серпня, озвучив політолог Володимир Фесенко в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Розсварити нас усередині країни — саме на це спрямована теза про нібито конфлікт між військовими адміністраціями та мерами міст", — вважає політолог.

Він зазначає, що боротьба проти російської агресії навпроти об'єднала людей із різних політичних сил, які раніше один одного часто критикували.

"Вони об'єднуються, вони мають разом протистояти ворогові, і в цьому плані абсолютна більшість мерів міст України, я думаю, перебувають у тісній взаємодії з державними, в даному випадку військовими адміністраціями, якого не було за всю історію України", — упевнений експерт.

Як показовий приклад він наводить Дніпропетровську область, де військову адміністрацію Кривого Рогу очолила "людина з колишньої "Партії регіонів" — Олександр Вілкул.

"Це його рідне місто, і він допомагає країні захищати своє рідне місто, і дуже показова ситуація, коли держава залучає для захисту конкретних міст представників різних політичних сил", — наголосив політолог.

На його думку, заснованому, зокрема, на результатах соціологічних досліджень, такого рівня консолідації, який є зараз в Україні, не спостерігалося за 30 років незалежності.

"Ніколи такого не було, такої єдності, коли, наприклад, більше ніж 80% населення, за деякими показниками до 90%, підтримують президента, підтримують дії влади", — зазначає Фесенко, називаючи таку єдність безпрецедентною.

Експерт каже, що і на його думку, і на думку багатьох інших політологів, зокрема російських, які емігрували з країни, відбувається друге народження української нації.

"У вогні цієї війни відбувається друге народження та гартування української нації", — підкреслив Фесенко.

Разом з тим політолог визнає наявність у суспільстві дискусії про те, чи збережеться демократія в умовах військової централізації влади. Сам Володимир Фесенко впевнений, що збережеться: і тому, що українське суспільство прагне свободи, і тому, що на збереження демократії працюватиме європейська інтеграція України.

Найголовніше, на думку політолога, зберегти суспільну консолідацію для відновлення та реформування України.

"Є, наприклад, частина опозиційних політиків, які хочуть нагадувати про себе, і вони бояться безпосередньо критикувати президента, тому що рівень підтримки та популярності Зеленського дуже високий зараз у всьому світі та в Україні також. Тому критикують окремі постаті біля президента — така специфічна форма боротьби. Але нам, дійсно, важливо не скотитися до минулих проблем, коли ця скандальність і підвищена конфліктність заважала нам нормально, ефективно розвиватись. Нам треба буде поєднати плюралізм політичний, партійний плюралізм, до якого українці вже звикли, який і зараз існує, з єдністю цілей та цінностей", — підкреслив Фесенко.

Він переконаний, що цілі та цінності у більшості українських політичних сил однакові: демократія, європейська інтеграція, створення багатої, сильної та впливової України.

"Головне — зберігати єдність у ключових позиціях", — резюмував Фесенко.

Читайте також: Партизанський рух, допомога переселенцям, жнива під загрозою обстрілів: як регіони України опираються агресії РФ

Прямий ефір