Суперечливі заяви Кіссінджера про війну в Україні — аналіз закликів ексдержсекретаря США (ВІДЕО)

Генрі Кіссінджер. Фото: ukrinform.ua

Колишній державний секретар та радник із національної безпеки США Генрі Кіссінджер напередодні дав інтерв'ю CNN. І його нові меседжі прямо суперечать його виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі у травні. Тоді заклики Кіссінджера до поступок Росії в обмін на мир викликали шквал обурень, повідомляє "Дом".

Так, в інтерв'ю кореспонденту CNN Девіду Аксельроду Генрі Кіссінджер заявив, що війна Росії проти України має завершитися за столом перемовин, і застеріг від спроб тиснути на Київ, щоб досягти територіальних поступок Москві. Він додав, що згоден із політикою США щодо президента РФ Володимира Путіна.

"Я здебільшого згоден з тими заходами, які вони здійснили для протидії Путіну, тому що потрібно було продемонструвати, що Росія не має права чи можливості нав'язувати свою волю силою. У цій частині я повністю погоджуюся з адміністрацією", — сказав ексдержсекретар США.

"Нинішня оцінка Кіссінджера — це свідчення успіху України у великій війні з РФ і свідчення збільшеної суб'єктності України, нашого статусу саме як військової сили та політичного механізму, який може протистояти у війні другій армії світу", — вважає політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень "Український меридіан" Дмитро Левусь.

Позиція Кіссінджера кардинально відрізняється від висловленої у травні на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Тоді він порадив Україні віддати свої території та поновити перемовини з Росією. Громадськість розцінила це як заклик до поступок агресору і розкритикувала такі висловлювання.

"У Давосі для нього сталася штанга. Швидше за все, він не очікував на таку реакцію. Він слідував чітко за методичками, які йому його клієнтура у Кремлі і десь за спиною стояв Китай все-таки. Але тут він отримав дуже потужний удар у відповідь, і він уже почав виходити з ситуації", — каже експерт з міжнародної політики Тарас Загородній.

Експерти вважають, що особу Кіссінджера не можна оцінювати однозначно. Коли 1973 року йому вручали Нобелівську премію миру за роль у припиненні В'єтнамської війни, двоє членів Нобелівського комітету звільнилися на знак протесту, звинувачуючи його в провині за килимові бомбардування Камбоджі.

"Тоді, коли був знаменитий вислів Кіссінджера в Давосі, ситуація мала вигляд, мабуть, не зовсім однозначний для нього. Для багатьох кіл у США не є секретом, що багато партнерів України оцінку української стійкості, можливості воювати і протистояти великому вторгненню, великій війні РФ оцінювали теж дуже низько", — коментує Левусь.

Україна, навіть не будучи членом НАТО, після завершення війни збереже тісніші стосунки з Альянсом, ніж до неї, упевнений колишній держсекретар. Цьому сприяє підтримка озброєнням та навчання українських військових за стандартами НАТО. Кіссінджер закликав напрацювати прийнятний результат перемовин.

"Він почав відкрито говорити, що до України вже варто ставитися як до партнера НАТО, і не відкинув приймання України до НАТО", — зазначив Загородній.

Крім того, колишній держсекретар вважає практично неминучим розвал Росії на кілька незалежних держав після війни. І закликає Захід думати, як вибудовувати стосунки з агресором після війни.

Читайте також:Путін перерозподілив світовий порядок не на свій бік: експерт назвав провал російського президента (ВІДЕО)

Прямий ефір