Студенти Інституту журналістики спробували себе в ролі ведучих телеканалу "Дом" (ФОТО, ВІДЕО)

Анна Нитченко (в центре) со студентами. Фото: kanaldom.tv

На телеканалі "Дом" було організовано практичні заняття для студентів другого курсу Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

"Зараз студентам дуже потрібна практика, вона для них як ковток свіжого повітря! Тому ми вирішили із завідувачем кафедри телебачення і радіомовлення Олесем Гояном (і дуже рада, що керівництво каналу підтримало цю ініціативу) познайомити студентів з виробничим процесом великого телеканалу. Натомість від молоді я отримала набагато більше, ніж очікувала: сяйливі очі та непідробний інтерес до предмета — для викладача це найважливіша віддача", — поділилася емоціями ініціаторка проєкту Анна Нитченко, викладач вузу та ведуча телеканалу "Дом".

Анна провела пару просто в студії. Працювали над технікою мовлення, диханням, жестами, мімікою й осягали інші тонкощі професії.

Студенти другого курсу провчилися у звичайному режимі лише один семестр, а потім на півтора року трапився карантин. Студентка Катерина Сорочинська поділилася, що за перші пів року навчання вони тільки почали розуміти, що таке студентське життя — і відразу ж усе затихло.

"Ми, по суті, в університеті більше не були, ніж були. Тільки пів року провчилися в аудиторіях — і перейшли на дистанційне навчання. Зараз, в умовах пандемії, стало набагато менше можливостей для комунікації, а для журналістів це дуже важливо. Раніше всі жартували про те, як би прогуляти пари, а тепер не дочекаються повернення в офлайн", — посміхається Катерина.

Катерина Сорочинська

"Ми вже не вперше приходимо на телеканал. Тут лише потрібно встигати крутити головою, тому що цікаво буквально все! Найбільш класне — що можна не тільки поспостерігати за процесом, а й самому взяти участь у виробництві контенту", — продовжив Кирило Солощенко.

Хлопець зазначив, що для нього з усіх напрямів ЗМІ тележурналістика — один із найцікавіших предметів в інституті.

Анна Нитченко і Кирило Солощенко

За словами студентів, найбільша цінність в освіті для них — можливість навчатися у практиків.

"Анна — дуже яскравий приклад у цьому плані. Адже теорія — це добре. Але коли ти бачиш, як вона працює в кадрі, як вміє підлаштуватися під ту чи іншу ситуацію, адже це прямий ефір і статися може все що завгодно. Після таких пар хочеться вчитися, розвиватися. Це заряджає", — додала Катерина Сорочинська.

Прямий ефір