США нададуть своїй підтримці України у війні з Росією статус місії: що це дасть і головні перспективи

Прапори США та України. Фото: glavcom.ua

Адміністрація президента США Джо Байдена надасть своїй підтримці України у війні з Росією статус місії. Посилаючись на анонімні джерела серед американських чиновників, про це пише американська газета The Wall Street Journal, інформує "Дом".

Статус місії формально визначить зусилля Штатів у боротьбі із російською агресією в Україні. Пентагон уже вдавався до такої практики в Іраку та Афганістані, називаючи свої місії "Іракська свобода", "Незламна свобода" або "Вартовий свободи". У цих кроків радше бюрократичне значення, наголошують джерела серед американських чиновників — це рішення як мінімум допоможе США організувати довгострокове фінансування для української армії.

"Надання кодової назви в принципі означає те, що тепер усі ті транші допомоги — фінансової, економічної, які раніше надавалися як "добра воля народу США", як це зазначалося у всіх документах, — тепер це буде повноцінно сформована, системна військова співпраця США. Такі операції американці починали в багатьох випадках, коли розуміли, що вони тут надовго, що їм доведеться повноцінно, "багатомільярдно" допомагати своїм союзникам. Як мінімум, доведеться розмістити на території місії своїх експертів, консультантів, командувачів та розвідників", — пояснив експерт-дослідник Північної Америки та Британських островів Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв.

Крім того, такі кроки допоможуть залучати військових експертів США до програм навчання ЗСУ. Безпосередньо для цього призначать і генерала, котрий координуватиме всі стратегічні зусилля допомоги Україні.

"Вибір генерала, який, як очікується, матиме дві чи три зірки, відображає створення командного центру, відповідального за координацію зусиль. Це відрізняється від переважно тимчасових заходів, у рамках яких останніми роками надавалася військова підготовка та допомога українцям", — йдеться у публікації The Wall Street Journal.

За словами експертів, окрім фактичної допомоги та ефективності, які несе таке рішення, цей крок США вкотре доведе путінському режиму силу партнерства друзів України. Крім того, у перспективі надасть широкі можливості для українсько-американського військового співробітництва.

Читайте також: Понад $16 млрд: на яку суму ЗСУ знищили російську техніку (ВІДЕО)

Прямий ефір