"Справжній Київ" створив простір Сергія Миронова: справа загиблого на війні реставратора продовжується 

Неллі Чудна. Скриншот: kanaldim.tv

ГО "Справжній Київ" займається відновленням історичної спадщини столиці. Об'єднання заснував Сергій Миронов, який прагнув зберегти справжнє обличчя рідного міста і власноруч реставрував старовинні двері. Сергій загинув під Бахмутом у 2022 році. Зараз його справу продовжують послідовники. Саме вони облаштували культурний простір в одному зі старовинних будинків столиці на честь полеглого друга Сергія Миронова, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Потрапивши у цей будинок, ви поринете в життя Києва сторічної давнини. 

"Цей будинок побудували у 1909 році для родини генерала Черняєва. Проєктував його Савченко після того, як родина Черняєва перестала тут жити, будинок належав родині лікаря Кирилівської лікарні. Ця родина взяла під опіку дитину Миколу Тумаркіна, який тут прожив все своє життя, аж до 2021 року. Микола зберіг тут все", — розповіла кураторка ГО "Справжній Київ" Неллі Чудна.

Наприклад, стародавні люстри, віконниці, робоча кахельна піч та навіть паркет, який досі не рипить.

"Мабуть, єдині зміни, які тут сталися це облаштування системи опалення. В сталінську епоху змінили шпалери, але ми тут бачимо велику кількість дореволюційних речей. Вся столярна група: двері, фурнітура. Тут навіть зберігся рукомийник англійської мануфактури", — провадить Неллі Чудна.

"Справжній Київ" займається відновленням історичної спадщини столиці. Об'єднання заснував Сергій Миронов, який прагнув зберегти справжнє обличчя рідного міста і власноруч реставрував автентичні київські двері та фрамуги. Спочатку працював сам, потім разом з друзями.

"Ми з Сергієм понад 18 років дружили. Це найкращий мій друг. Ми це вигадували, продумували, що ми будемо робити. Починали ці перші реставрації. В житті ми не мали стосунку до реставраційних робіт. Ми читали книжки та дивилися відео. Сергій з відзнакою закінчив університет. Економічна освіта, екологія — це його спеціальність.  В Британії він навчався. Я маю три вищі освіти. Інженер програміст, керівник економічних проєктів та освіту у сфері науки та освіти", — розповів голова ГО "Справжній Київ" Олександр Борович.

Після початку повномасштабної війни Сергій добровільно пішов захищати Україну на фронті. Восени 2022 року Герой загинув у боях під Бахмутом, та його справу досі продовжують послідовники.

"За цей рік у нас було реставровано двоє дверей, кілька фрамуг. Вуличний показник на Чикаленка, 21. Оригінальний повністю предмет. Доля підкинула нам цю садибу", — додав Олександр Борович.

Будинок на вулиці Нагірна, 2 пережив дві революції та дві пожежі. Його помітив Сергій задовго до початку повномасштабної війни. Познайомився з власником і хотів допомогти йому з відновленням даху, але не встиг.

"Тут була проблема саме з дахом. В них була домовленість, що він допоможе змінювати опорну балку. Втім, так сталося, що у 2021 році загинув власник будинку, а у 2022 році не стало Сергія", — каже Неллі Чудна.

Наприкінці березня неподалік садиби прилетіла російська ракета. Вибуховою хвилею там вибило вікна. Неллі впізнала будинок та разом з волонтерами вирішила приїхати та допомогти. Активісти засклили вікна та взялися за ремонт даху. 

Аби віддячити за допомогу, сучасні власники садиби дозволили волонтерам організувати в домі культурний простір. Гроші з відвідування заходів спрямують на відновлення цієї садиби та інших історичних об'єктів Києва. Невдовзі у будинку організують виставку знахідок Сергія Миронова.

"У нього була колекція антикварних речей. На жаль, вона вже не буде виставлена повністю, бо частину речей продали для підтримки підрозділу. Потрібен було захист, транспорт. Сергій продав більшу частину своєї колекції. Він не одне десятиріччя міняв речі, але він цінував життя людей з якими разом воював", — резюмував голова ГО "Справжній Київ" Олександр Борович.

Підтримати "Справжній Київ" можна грошима, або фізично. 

Читайте також: Реставрував старовинні двері Києва: історія загиблого героя Сергія Миронова

Прямий ефір