Після служби ветеран запустив виробництво дронів — історія компанії Behave
Його дрони працюють по всій лінії фронту, у різних військових частинах та допомагають воїнам давати відсіч ворогу. Ветеран Василь Бондаренко півтора року захищав країну зі зброєю в руках, а після звільнення зі служби запустив власне виробництво БПЛА. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".
Василь Бондаренко за освітою юрист, але за фахом ніколи не працював. До 22 лютого 2024 року чоловік був успішним підприємцем. Ветеран багато займався спортом, цікавився мілітарною темою та професійно грав у військово-тактичні ігри, а саме у страйкбол.
Коли почалося повномасштабне вторгнення, Василь тренував призовників. Восени 2022 року чоловік ухвалив важливе для себе рішення — взяти до рук зброю та долучитися до війська. Василь приєднався до лав Національної гвардії України, де у складі відділення розвідки вивчав БПЛА.
"Одразу поїхав навчатися на БПЛА. Це те, що я міг опанувати швидко та якісно. Спочатку я отримав сертифікат пілота БПЛА", — пригадує ветеран Василь Бондаренко.
Півтора року воїн боронив країну. Саме під час служби захисник збагнув, що майбутнє — за дронами. Тоді з'явилась ідея і нестримне бажання створити цех на базі військової частини.
"У мене четверо дітей, я мав змогу звільнитися. Відносини з військовими нормальні, тож я вирішив їм допомагати в тилу", — пояснює ветеран.
Перші FPV-дрони Василь складав за власні кошти у підвалі з побратимами, які приїжджали у відпустку. Зізнається, це було дуже складно. Вчилися на власних помилках в процесі збірки. Згодом підприємець знайшов велике та зручне приміщення, налагодив виробничий процес та створив компанію Behave. Нині в компанії працює понад 10 людей. Серед працівників — як цивільні, так і ветерани з пораненнями.
"Ми зараз організували процес так, щоб одна людина відповідала за один процес. Тобто, одна людина займається тільки рамами, друга паяє мотори", — резюмував Василь Бондаренко.
Компанія виготовляє понад тисячу дронів-камікадзе та розвідників за місяць. У планах збільшити обсяги до 8 000 одиниць. Щодня вони вдосконалюють свої вироби, виготовляють самостійно запчастини, займаються новими розробками та впроваджують інноваційні технології. Також компанія готова консультувати та ділитися досвідом з маленькими виробництвами, аби якнайшвидше наблизити перемогу.
Читайте також: Телеканал 2+2 готує прем'єру воєнної драми до Дня захисників і захисниць України