Сотні українців прийшли на забіг, аби нагадати про полонених "азовців" та вшанувати загиблих

Учасники акції "Біжу за "Азов". Скриншот: kanaldim.tv

Чи не щодня активісти у столиці проводять акції на підтримку військовополонених. Цього разу організували благодійний забіг "Біжу за "Азов". До заходу долучилися рідні, друзі, знайомі полонених та загиблих "азовців", а також всі, хто хоче привернути увагу до проблеми обміну полоненими. Адже у російських катівнях досі перебувають понад 900 бійців "Азову", йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Було чотири дистанції — один, три, п'ять та десять кілометрів. Одні біжать з маленькими дітьми на руках, інші з домашніми тваринами. Тут і волонтери, і родичі загиблих "азовців", а також ті, хто чекає рідних з полону.

Тетяна Кагал присвячує свій забіг синові. Максим Кагала з 2015 року був у складі "Азову". З початком повномасштабного вторгнення став на захист Маріуполя.

"Бігла "кілометр волі" за 10 років "Азову", а також в пам'ять про свого сина Максима Кагала. Він загинув 25 березня 2022 року, захищаючи нас та Маріуполь у складі "Азову". Максим світла й добра людина. Він всього в житті досягнув сам", — зізналася матір загиблого "азовця" Максима Кагала Тетяна Кагал.

На акцію "Біжу за "Азов" зареєструвались понад 1 000 осіб. Пробіг присвячений 10 річниці створення "Азову".

"Цей захід присвячений пам'яті бійців, які з 2014 року служили в лавах цього підрозділу і, на жаль, загинули. Саме в цю дату ми згадуємо усіх, хто поліг за Україну. Хочемо, щоб усі присутні, небайдужі, вшанували їхню пам'ять, а також підтримали родини та тих "азовців", які досі перебувають у полоні", — резюмувала одна з організаторів заходу "Біжу за "Азов" Маріанна Хомерікі.

Організатори й учасники забігу, родичі військовополонених вкотре намагаються привернути увагу суспільства та міжнародної спільноти до проблеми обміну полоненими. Адже у російських катівнях досі перебувають понад 900 бійців "Азову".

Читайте також: Russian War Crimes: як і хто збирає докази воєнних злочинів росіян у Маріуполі

Прямий ефір