Скасування рабства в США та день народження Володимира Микити: 1 лютого в історії

Зустрічаємо середа, 1 лютого, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Цього дня 158 років тому Сполучені Штати Америки скасували рабство. Резолюцію Конгресу підписав тодішній президент США Авраам Лінкольн. В Америці багато рабів працювали на плантаціях, а рабовласники знущалися з них. 1861 року у США почалася громадянська війна між Північчю і Півднем. Основна причина конфлікту — прагнення південних штатів поширити рабство на північну частину країни. Тоді президент Авраам Лінкольн зрозумів, що країна стане або повністю рабовласницькою, або цілковито вільною, тож вирішив назавжди скасувати рабство. Конгрес розглянув пропозицію про заборону примусової праці та схвалив документ. На честь його підписання 1 лютого у США щороку відзначають Національний день свободи.

"Я свої картини називаю дітьми. Вони мені дуже дорогі, адже я викладаю себе до абсолютності", — казав художник Володимир Микита. Він народився 1 лютого 1931 року в Закарпатській області. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. Головна тема творчості художника — життя та побут закарпатського села. Його картини є в музеях і приватних колекціях України та Європи. Одна з найвідоміших — "Ягнятко".

Цього дня відзначає день народження американський актор і продюсер Майкл Голл. З дитинства він співав у хорі та брав участь у шкільних виставах. За словами актора, він завжди хотів бути у центрі уваги. У 28 років Голл дебютував у мюзиклі "Кабаре", куди його запросив відомий режисер Сем Мендес. Вистава була дуже успішною і допомогла артисту потрапити в кіно. Голл зіграв у серіалі "Клієнт завжди мертвий". Всесвітню популярність актор здобув після серіалу "Декстер".

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір