"Шукаю в собі силу, щоб боротися": про ментальне здоров'я та нову музику говоримо з Wellboy

Антон Вельбой. Фото: kanaldom.tv

Антон Вельбой, відомий під сценічним ім'ям Wellboy, український співак, композитор, автор пісень, учасник шоу "X-Фактор". Wellboy розповів у "Ранку Вдома" про роботу з першою леді, нову музику та сприйняття війни.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Як ти зустрів 24 лютого?

— Я був у Києві. Почув вибухи, забрав маму з квартири й ми пішли ховатися в метро. Потім переїхали до укриття, у якому пробули майже місяць. Коли повернувся додому на бульварі Лесі Українки, вийшов на балкон, подивився на ЦВК і розумів, що туди могло "прилетіти". Емоції переповнювали, я тоді жахливо почувався.

— Нещодавно відбувся публічний діалог із молоддю "Скажи чесно, ти як?", який ініціювала перша леді України Олена Зеленська. Тебе теж туди запрошували. Чи сподобалося тобі спілкуватися з українськими підлітками?

— Результати такого діалогу будуть дуже крутими. Головне завдання — допомогти молоді подолати стрес, правильно пережити усі ці події.

Нам треба зрозуміти, як можна самим собі допомогти, які інструменти для цього використовувати. Про це ми й говорили. Я взагалі здивувався наскільки у нас крута молодь. Вони реально переймаються питаннями ментального здоров'я, психічного стану, психологічної підтримки.

В процесі цієї дискусії ми усі зрозуміли, над чим нам працювати. Там були представники ЮНІСЕФ та Міністерства охорони здоров'я. Тобто круті фахівці і молодь спільними зусиллями розроблять програму психічного здоров'я.

— Ти зараз даєш благодійні концерти. Яка там аудиторія?

— Різні аудиторії: і військові, і цивільні. Часто перед дітьми виступаю. Для мене це мов виклик чи квест. Час складний, веселитись ніби нема чого, але ми повинні боротися. Для цього треба шукати сили.

Мені допомагає робота і розуміння того, що треба бути корисним там, де ти можеш.

— Чи подобаються тобі популярні нині треки на воєнну тематику?

— Я не маю однозначної відповіді. Я спробував у пісні "Ворогів на ножі" написати більш агресивний текст, намагався зробити пісню мужньою. Спробував і пішов далі.  Не маю нічого проти такої музики, але я обираю інші варіанти.

— Ти зараз працюєш над новим альбомом. Коли можна буде його почути?

— В грудні. Звісно, це не двадцять треків, а лише вісім, але це нова музика.

Де ти зараз береш сили, щоб займатися музикою?

— Інколи змушую себе працювати, інколи — хвалю за дрібниці. 

Читайте також: Війна, творчість і допомога ЗСУ: інтерв'ю зі співачкою ROXOLANA

Прямий ефір