Серйозні наслідки пообіцяв Блінкен Лаврову у разі наступу РФ (ВІДЕО)

Сергій Лавров та Ентоні Блінкен. Фото: list23.com

Сьогодні, 2 грудня, після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою держсекретар США Ентоні Блінкен провів зустріч із головою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Переговори відбулися у межах зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Стокгольмі, повідомляє журналіст телеканалу "Дом".

Це був перший прямий контакт між головами зовнішніх відомств США та РФ за останні кілька тижнів на тлі повідомлень про те, що Росія нарощує військовий контингент поблизу кордонів України.

Так, Лавров заявив, що єдиний вихід із нинішньої кризи — "шукати баланс інтересів". Також, за його словами, Росія готова відновити окремий канал для переговорів із США щодо мирного процесу в Україні.

"Наші американські колеги не раз говорили, що вони хочуть допомогти, не руйнуючи Нормандський формат, відновивши окремий канал діалогу, який існував за минулої адміністрації. Ми до цього готові", — сказав він.

Блінкен, зі свого боку, зазначив, що США прагнуть до стабільних і передбачуваних відносин між країнами, але на тлі російської агресії мають намір продовжувати підтримку України.

"Це (стабільні відносини, — ред.) у наших спільних інтересах, на користь наших громадян і, по суті, всього світу. Але, як ми досить чітко заявили в останні тижні, ми глибоко стурбовані планами Росії щодо відновлення агресії проти України, що може перекреслити наші прагнення. Це просто не у чиїхось інтересах... Ми тверді у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України", — зазначив держсекретар США.

Блінкен додав, що найкращий спосіб запобігти кризі — це дипломатія. Тому він хоче обговорити з Лавровим повне виконання Мінських угод, щоби Росія відвела свої війська.

"Сполучені Штати готові сприяти цьому. І знову ж таки, якщо бути відвертим, якщо Росія вирішить продовжити конфронтацію, будуть серйозні наслідки", — заявив держсекретар США.

Читайте також: Україна та США працюють над пакетом стримування РФ від агресії, — Кулеба (ВІДЕО)

Нагадаємо, у столиці Швеції 1 грудня розпочалася щорічна зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ. У ній беруть участь делегації 57 держав. Швеція приймає нинішню зустріч міністрів закордонних справ, оскільки наразі головує в ОБСЄ.

Прямий ефір