Санкції вже призвели до зупинки військової промисловості Росії, — Дикий

Санкції проти Росії. Фото: 24tv.ua

Нинішні санкції, введені проти Росії, вже відмінно працюють. Але важливо розуміти, що це механізм не одного дня. Санкції — механізм, який спрацьовує на певному часовому проміжку, коли економіка підсанкційної країни різко скорочується і далі йде накопичувальний ефект. Про це сказав Євген Дикий, публіцист, учасник війни на Донбасі, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA сьогодні, 5 квітня.

Дикий зазначив, що хоча путінська Росія старанно "косить" під Радянський Союз, насправді запас її економічної міцності набагато менший. І головне, за його словами, що ми вже можемо спостерігати внаслідок запровадження санкцій — зупинка військової промисловості РФ.

"Санкції нам уже дали у військовому сенсі багато, це зупинка російської військової промисловості. Це дуже важливо. Тобто зараз нам на голови летить запас бомб і ракет, накопичений, на жаль, за дуже довгі роки. Цей запас не маленький, але на заміну цим бомбам і ракетам нові вже не виготовляються", — сказав експерт.

Дикий наголосив, що імпортозаміщення в РФ — це міф.

"Виявилося, що імпортозаміщення — це міф, виявилося, що російська промисловість, така розхвалена, сама "Іскандери" зробити не може. І не тільки їх. За великим рахунком, крім автомата Калашникова, практично нічого іншого сама ця економіка зробити не може, оскільки немає технологій. Коли ми розбираємо, наприклад, збиті російські безпілотники, ось безпілотник як би російський, але майже жодної російської деталі ми в ньому не знаходимо. Вони всі з різних країн. Російською була тільки кінцева збірка. Росія, в принципі, не має технології виробництва мікрочіпів, і в цьому сенсі санкції вже безпосередньо впливають на нашу війну, тобто агресорам уже доводиться прораховувати, а скільки в них залишилося бомб і ракет, тому що вони розуміють, що швидко замінити неможливо. Тобто виготовити нові можна лише після зняття санкцій", — наголосив Дикий.

Він також зазначив, що Китай відмовився надати військові технології та військову продукцію Росії.

"У товариша Сі (Сі Цзіньпін — голова КНР, — ред.), якого не назвеш демократичним лідером, вистачило державної мудрості не вписуватися за Путіна і не розділяти з ним відповідальність за те, що відбувається, а зберегти позицію такого собі мудрого старця, який сидить і дивиться, а що ж буде далі. Таким чином, вийшло, що навіть імпортозаміщення через Китай у плані військових технологій не спрацювало", — сказав Дикий.

Але, що стосується загального обвалу економіки РФ, то тут, за словами експерта, потрібно більше часу. А по-справжньому смертельним для Росії стане ембарго на енергоносії.

"Тобто треба розуміти, що економіка путінської Росії — це економіка великої бензоколонки. Так само, як економікою великої бензоколонки був Радянський Союз. При всіх надутих щоках, при всіх розповідях про те, як там працюють різні сектори. А в реальності виявляється , що єдиним джерелом і валюти, і всіх імпортних товарів є лише нафта та газ", — підсумував Дикий.

Читайте також: Удар по економіці окупантів: проти РФ запровадили понад 4 тис. санкцій — як вони працюють

Прямий ефір