Санкції в дії: як Росія втрачає ринки збуту вугілля

Ілюстративне фото: famagusta.new

Експорт російського вугілля морським шляхом майже повністю заблоковано. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg. Заборона ЄС на постачання вугілля з Російської Федерації була запроваджена ще 10 серпня. За різними оцінками, Москва через закриття європейського ринку втрачатиме від 3 до 5 мільярдів доларів щорічно, інформує "Дом".

За даними Міненерго Росії, торік країна експортувала 227 мільйонів тонн вугілля. Із них 50 мільйонів споживала Європа. Згідно з п'ятим пакетом санкцій, співробітництво ЄС та федерації у цій сфері припинилося. Тепер Кремль змушений терміново шукати нові ринки збуту, до того ж відчутно втрачаючи в ціні, стверджують експерти.

Водночас на ситуації в Європі це навряд чи позначиться. Знайти нових постачальників вугілля можна як поза, так і всередині ЄС. І вже звична мантра кремлівської пропаганди про те, що європейці нібито замерзнуть без російських постачань, так і залишиться нереалізованою.

"Виробником вугілля може бути Австралія, думаю, в тому самому Китаї можуть знайти вугілля. Тобто Китай може зробити такий дружній жест, як люблять говорити росіяни, тобто в Європу вони можуть продавати за преміальною ціною, а в Росії купувати за копійки. Що ж до Туреччини, то Польща ще теж не закрила всі свої шахти. Тобто я думаю, що з вугіллям вони питання розв'яжуть", — заявив економічний і політичний експерт Тарас Загородній.

А ось на Росії чергові санкції можуть позначитися болісно. За словами фахівців, відмова від вугілля вдарить по економіці регіонів, де його видобувають. Без заробітку ризикують залишитися тисячі сімей. Отже, можливість виникнення соціальних протестних настроїв точно зросте.

Читайте також: Перспективи переговорів Україна — РФ: позиції сторін та експертні оцінки

Медіа-партнери
Прямий ефір