Робота для українців у Європі: де та скільки можуть заробити біженці

Робота для українців у Європі. Фото: ukrinform.ua

Попри післясвятковий період, слабкий сезон на виробництві та невелике сповільнення економіки, вакансій для українців у Європі достатньо. Роботодавці в Польщі, Чехії, Румунії та Нідерландах працевлаштовують біженців на основі робочих віз і статусу тимчасової охорони, повідомляє "Дом" з посиланням на "Укрінформ".

ПОЛЬЩА

Робота для українців у Польщі є. Йдеться про вакансії у сфері логістики, де шукають працівників складів. Достатньо вакансій в автомобільній галузі, на підприємствах харчової промисловості. З 1 січня у Польщі підняли мінімальну зарплату до 3490 злотих брутто, а в липні очікується ще одне підвищення — до 3600 злотих брутто. Середня зарплата для працівників, які виконують просту фізичну роботу, що не потребує знання польської мови, становить 4000-4400 злотих.

РУМУНІЯ

У Румунії роботу для українців можна знайти на логістичних складах і виробництві. Зарплати в Румунії порівняно з іншими країнами Європи нижчі. Тому ця країна намагається конкурувати завдяки кращим умовами для біженців з України, щоб закривати вакансії і одночасно дати їм роботу у складний час.

Деякі роботодавці запрошують жінок з України, пропонуючи безплатне житло та купони на харчування із середньою місячною зарплатою 550 євро. Наприклад, один з автомобільних гігантів пропонує роботу виключно для українських жінок, які можуть приїхати до країни разом з дітьми. При цьому, за проживання дітей теж не треба платити. Жінки самостійно організовуються по змінах, і поки одні працюють — інші доглядають за дітьми. Таким чином вони можуть не хвилюватися за безпеку дітей та одночасно заробити, займаючись простою фізичною роботою з виготовлення складових для автомобілів, що не потребує спеціальних навичок.

Автомобільна промисловість Румунії пожвавила свою роботу після пандемії. Як свідчить галузеве дослідження, одне з найбільших побоювань третини роботодавців автомобільної галузі в контексті війни в Україні — повернення працевлаштованих українців на батьківщину та зменшення кількості іноземних працівників. Тому таким чином автопідприємства у Румунії намагаються конкурувати з подібними заводами в інших європейських країнах, де громадян України працевлаштовують на схожу роботу.

ЧЕХІЯ

У Чехії ситуація з роботою на цей час подібна до польської. Певний вплив на ринок праці мають енергетична криза, війна в Україні, а також сезонний спад виробництва. Зараз Чехія потребує працівників логістичних складів для збору деталей кондиціонерів, вентиляторів і кондиціонерів для автомобілів, а також для комплектування товарів.

Значна частина роботодавців пропонує безплатне житло для своїх працівників. Деякі підприємства забезпечують ще й харчуванням. Це робота, яка не вимагає знання чеської мови та досвіду. У місяць можна заробити — 25-28 тисяч крон нетто.

НІДЕРЛАНДИ

У Нідерландах громадян України працевлаштовують на підприємствах з виробництва м’ясної продукції та на логістичних складах із зарплатою 1800 євро на місяць брутто.

Це також робота, яка не потребує спеціальних навичок чи знання мови. Натомість частою вимогою є наявність посвідчення водія, щоб їздити на роботу службовою машиною. Крім того, працевлаштуватися можуть ті, хто має статус тимчасової охорони, виданий Нідерландами, а також місцевий аналог ідентифікаційного коду (BSN).

Громадяни України з досвідом роботи у гастрономічній сфері та зі знанням англійської мови на комунікативному рівні можуть працевлаштуватися кухарями або офіціантами й отримувати зарплату 1900-2000 євро нетто.

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір