Проєкт "Альтерстарт" допомагає переселенкам із різних країн знайти кваліфіковану роботу або запустити власну справу у Швейцарії

Українські біженці в аеропорту Цюриха. Фото: gettyimages.com

Відкривати власну справу будучи біженцем-переселенцем у чужій країні нелегко. На щастя, в багатьох країнах запроваджують усілякі ініціативи для українців, аби допомогти з початком власної справи. Серед них, зокрема, є Швейцарія. У Женеві працює курс "Альтерстарт" для переселенок з різних країн, що допомагає знайти кваліфіковану роботу або запустити власну справу. Про подробиці цієї ініціативи розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Мета "Альтерстарту" — допомогти біженцям з різних країн створити власний мікробізнес або знайти кваліфіковану роботу. Українки в Швейцарії вражають координаторів цього проєкту своєю ініціативністю і доводять, що попри труднощі українські жінки можуть досягнути всіх поставлених цілей. Кураторка програми Лоретта Куфф відзначає головну національну рису українців. 

"Українці дуже добре вмотивовані, мають бажання навчатися, шукати роботу, робити нетворкінг, розширювати базу контактів. Вони відвідують освітні майстеркласи, адже ми маємо дуже багато кваліфікаційних програм. Незважаючи на це, є мовний бар'єр. Це, мабуть, єдина проблема. Але ця проблема є у всіх", — говорить Лоретта Куфф.

Один з координаторів проєкту у Женеві Гійом Бойєр відзначає різнобічність інтересів учасниць програми. 

Наразі уряд Швейцарії продовжив тимчасовий статус захисту (Status S) для українців, які виїхали зі своєї країни через повномасштабне вторгнення Росії, до 4 березня 2025 року. Станом на кінець осені 2023 року близько 66 000 українців мали статус захисту S. Він дозволяє людям виїжджати за кордон і працювати у Швейцарії. Умовою для скасування цього статусу захисту є повернення біженця на батьківщину на тривалий час.

Більше про життя українців за кордоном:

Прямий ефір