Протиповітряна оборона України — як змінилася з початку війни, розповів Лакійчук

Павло Лакійчук. Фото: geostrategy.org.ua

Протиповітряна оборона ділиться на ППО країни та військову ППО. Ефективність першої в Україні зросла винятково завдяки зростанню професіоналізму військових, які забезпечують її роботу, військової — окрім професіоналізму, завдяки достатній кількості засобів ППО ближнього радіуса дії. Про це сьогодні, 20 серпня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів керівник військових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук.

Він зазначає, що з початку повномасштабного вторгнення РФ протиповітряна оборона України з технічного погляду залишилася тією самою. Єдине посилення — переданий Словаччиною комплекс С-300.

"Фактично, у нас ті самі комплекси, ті самі засоби протиповітряної оборони, які були на початку широкомасштабного вторгнення. Те, що ми бачимо значне покращення роботи засобів ППО, — це насамперед людський фактор, це зростання професіоналізму та робота на межі можливостей наших солдатів Сил протиповітряної оборони", — зазначає Лакійчук.

Поліпшити технічну складову, за його словами, мають американські засоби ППО, на які очікує Україна.

"Найближчим часом очікуємо кілька систем американських, це добре, навіть дуже добре, але все-таки цього недостатньо. Нам би хотілося мати системи типу Patriot — це найбільш потужні та далекобійні широкого спектра засоби ППО, але, на жаль, вони дуже дорогі, і нам не дуже готові їх поки що давати", — зазначає експерт.

Те саме, за його словами, стосується і засобів винищувальної авіації. Вони дуже потрібні Україні, але навряд чи будуть поставлені найближчим часом.

Що стосується ППО на полі бою, то тут, за словами Лакійчука, справи кращі.

"Ми маємо достатню кількість, скажімо так, необхідну кількість переносних зенітно-ракетних комплексів, маємо досить велику кількість засобів ППО ближнього радіуса дії", — зазначив експерт.

Лакійчук наголошує, що найкраще ілюструє ефективність цих засобів той факт, що противник майже перестав входити до українського повітряного простору, оскільки знає, що в цьому випадку йде на смерть.

"Він намагається, проникає, ну, кілометрів на 10 над лінією фронту, це теж небезпечно, це теж погано, але він уже не такий сміливий, як був на початку війни. І російські льотчики, російські вертолітники знають, що вони йдуть на смерть", — констатував Лакійчук.

https://youtu.be/xoBc4wbYDTE

Читайте також: ППО на Дніпропетровщині збила вранці чотири ракети російських окупантів

Прямий ефір