Про субсидії для мешканців населених пунктів на лінії дотику розповіла Лазебна (ВІДЕО)

Марина Лазебна. Скріншот відео: kanaldom.tv

Щоби полегшити навантаження для мешканців населених пунктів, розташованих поблизу лінії зіткнення на Донбасі, Міністерством соціальної політики була розроблена спеціальна субсидія, яка становить 1500-1700 грн. Про це у програмі "Наосліп" телеканалу "Дом" розповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.

Інфраструктура на лінії дотику на Донбасі зазнала масштабних руйнувань внаслідок бойових дій. Зокрема постраждали й газопроводи. Жителям таких населених пунктів доводиться користуватися електрообігрівачами.

"Наприклад, лінія розмежування у Донецькій та Луганська областях. Ми побачили, і про це говорила [очільниця Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій] Ірина Андріївна Верещук, що там люди не мають ні газового, ні електроопалення. Тому що там усе було зруйновано. І ми зробили виняток, і для всіх населених пунктів, які знаходяться на лінії розмежування, дали право на субсидію за тарифами, як для електроопалення. Тобто вони обігріваються електрообігрівачами. І ми їм дали таку можливість. А це 1 500—1 700 грн.", — уточнила вона.

Наразі активніше послугою користуються у Донецькій області, ніж у Луганській. Тепер потрібно, щоби місцева влада допомогла людям отримати призначену державою субсидію.

"Донецька область уже користується цим механізмом. Луганська — ще не так, але ми працюватимемо з адміністраціями, щоби вони допомогли людям. Тому що держава ухвалила рішення, а треба, щоби місцева влада допомогла людям отримати цю субсидію, яку їм надала держава", — наголосила голова Мінсоцполітики.

Повна версія інтерв'ю: Держава бере на себе зобов’язання: пенсії, субсидії та індексацію обговорюємо з міністеркою соцполітики Мариною Лазебною

Прямий ефір