Про реінтеграцію ветеранів війни та амбасадорів спорту: інтерв'ю з керівником ветеранського відділу фонду "Повернись живим" Тарасом Коваликом

Проєкт "СпортАмбасадори". Коллаж: proukraine.news

Завдяки проєкту "СпортАмбасадори", що реалізовує фонд "Повернись живим", у кожному регіоні України ветерани-лідери стануть спортивними амбасадорами та будуть власним прикладом заохочувати інших ветеранів та ветеранок займатися спортом, досягати поставлених цілей та адаптуватися до нових реалій. Аби детальніше розповісти про цю ініціативу, до "Ранку Вдома" приєднався керівник ветеранського відділу фонду "Повернись живим", ветеран російсько-української війни Тарас Ковалик

— У чому полягає суть проєкту "СпортАмбасадори"? Коли він буде запущений? 

— Проєкт реалізується за підтримки посольства США в Україні. У програму "СпортАмбасадори" відіберуть 20 ветеранів зі спортивним досвідом, які отримали травми під час бойових дій, одужали від них та навчилися знову жити і які налаштовані допомагати в цьому іншим. Ми очікуємо від них готовності до певної публічності та лідерства.

Програма має на меті сприяти відновленню та соціальній інтеграції ветеранів і ветеранок через спорт і залучення амбасадорів серед інших ветеранів. Зараз як такої ветеранської спільноти немає. Ветеранська спільнота була сформована до 24 лютого 2022-го і далі просто пішла в першій хвилі мобілізації воювати. 

Спорт — найкращий інструмент реабілітації, відновлення та реінтеграції. Ми прагнемо створити такі умови, щоб більше ветеранів та ветеранок знайшли своє місце у мирному житті.

— Проєкт буде у всіх регіонах реалізовуватися? Скільки амбасадорів ви вже маєте? 

— Ми не ставимо ціль представити кожну область чи регіон. Ми орієнтуємося на людей. Потрібен досвід подолання власної травми, фізичного недугу чи ментальних проблем. Ми очікуємо, що люди, які потраплять в наш проєкт, будуть після навчання реалізовувати свої індивідуальні або групові проекти, націлені на цю ж аудиторію. Ми не відпускаємо їх у вільне плавання. 

— Якими якостями мають володіти кандидати, щоб стати амбасадором проєкту? Що може зававдити? Куди їм звертатися?

— На сайті "Повернись живим" є вкладка "Проєкти". Там ви знайдете "СпортАмбасадори". Щоб стати амбасадором, можна заповнити анкету до 18 червня. З вами зв'яжуться, запросять на інтерв'ю з психологом і оберуть 20 людей. Детальний опис якостей є на сайті, але в першу чергу — ветерани, які готові допомагати іншим, які мають потребу в цьому.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір