Президентська ініціатива United24 — як планують відновлювати Україну на пожертвування з усього світу (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот сайта

Збитки України через повномасштабне вторгнення Росії на сьогодні вже становлять майже 600 млрд доларів. Такі цифри називають у Кабінеті міністрів. Зруйновано або пошкоджено близько 200 заводів та підприємств, приблизно 400 лікарень та понад 1500 навчальних закладів, 300 мостів та мостових переходів. Для відновлення країни президент України Володимир Зеленський запустив глобальну ініціативу United24, повідомляє "Дом".

United24 — так називається платформа для збору пожертвувань з усього світу. Вона започаткувала ініціативу президента. Мета проєкту — допомога Україні та прозорість витрат. Кожен охочий може зробити свій внесок лише в один клік з будь-якої країни, а потім відстежити, як і на що ці гроші були витрачені.

"Кожний внесок має значення для перемоги. Жертвуйте, щоб захистити. Жертвуйте, щоб врятувати. Жертвуйте, щоб відбудувати. Сьогодні Україна бореться не лише за свою свободу, а й за свободу всього демократичного світу. Ми ніколи не забудемо ваш внесок у перемогу України. У перемогу свободи!", — заявляв Зеленський.

Зібрані кошти підуть на оборону та розмінування, гуманітарну та медичну допомогу, а також на відновлення України. Усі гроші надходять на рахунки Національного банку України, закріплені за профільними міністерствами — оборони, охорони здоров'я та інфраструктури. Звіти про збирання коштів оновлюють кожні 24 години.

"Буде одна з провідних міжнародних аудиторських компаній аудувати використання та цільовий напрямок цих грошей. Тому, я думаю, що у громадськості, у міжнародних партнерів, у бізнесу не має бути питань, як ми витратимо ці гроші", — пояснив заступник голови Ради Національного банку України Василь Фурман.

Щоб зробити пожертвування, потрібно перейти на сайт платформи u24.gov.ua, вибрати спосіб переказу коштів, а також цільове призначення. Вже зібрали понад 25 млн доларів від жителів 72 країн світу.

"Через United24 ви можете зробити цю пожертву і в криптовалюті, і через пейпал, і за прямими реквізитами Національного банку України, і через свою кредитну картку. Ми запрошуємо підключатися людей з усього світу, небайдужих до України, зокрема й росіян", — повідомила координаторка фандрайзингової платформи United24 Ярослава Гресь.

Найближчим часом до ініціативи долучаться й інші проєкти. Разом з партнерами у всьому світі Україна вже готує план відновлення країни, а також відповідний фонд — United24 Recovery. І пропонує всім охочим приєднатися до відновлення міст та регіонів.

"Як відомо, Британія погодилася підтримати Київ і Київську область, Данія — Миколаїв і Миколаївську. Балтійські держави готові підтримати Житомирську область. І далі ми працюємо з нашими партнерами, щоб це був справді великий план відновлення нової України", — повідомив заступник керівника Офісу президента України Андрій Сибіга.

"Ми прагнемо побудувати нову європейську країну — починаючи від зелених технологій до європейських стандартів будівництва, від агроперероблювання до самодостатності в енергетиці, від розвитку військово-промислового комплексу до кліматичної модернізації, від вільного європейського ринку до найновіших сучасних міських просторів", — зазначив прем'єр-міністр Україна Денис Шмигаль.

План відновлення та розвитку для кожної області готують унікальний. Він базуватиметься на потребах населених пунктів, які там розташовані. А втілення проєктів розіб'ють на етапи, на кожен із яких відведуть певний термін.

Читайте також: Мільярди євро від Заходу та план відновлення України — деталі від Шмигаля (ВІДЕО)

Нагадаємо, 5 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про запуск глобальної ініціативи United24. Її перша складова — онлайн-платформа для збору коштів на підтримку України.

Прямий ефір