Посуд та свічки із кавової гущі: як працює український екобренд Rekava

Кавові зерна. Фото: kanaldom.tv

Аби зменшити негативний вплив на довкілля, достатньо маленьких кроків. Наприклад, замінити звичайний пластиковий посуд на альтернативні варіанти із кави. Його виготовляють сумчани Юрій Тустановський та Дмитро Бідюк. Більше про екологічний проєкт дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома". 

Ідеологи та засновники українського бренду Rekava першими у світі почали виробляти посуд та вазони для квітів із використаної кавової гущі. У зв'язку із вторгненням Росії чоловіки залишили рідне місто та переїхали у Львові. Галичина надихнула Дмитра та Юрія на творчий експеримент — перероблену кавову гущу бізнесмени почали застосовувати у виробництві екологічних свічок. Коли свічка догорає і лишається ємність, її можна без шкоди для довкілля викинути у смітник чи компостувати. За кілька тижнів або місяців, залежно від погодних умов, вона повністю розкладеться. Кожна свічка зроблена вручну та є особливою. 

"Ми присвятили перші шість свічок містам і регіонам України. Свічка "Київ" має аромат бузку та каштанів, свічка "Львів" — з ароматом кави, "Карпати" — з ароматом трав та меду, свічка "Донецьк" з ароматом троянд, "Херсон" — з ароматом кавуна, а "Крим" — винограду", — розповідає Юрій Тустановський.

Тема екології червоною лінією окреслена у принципах виробництва. Підприємці звертають увагу на те, що українцям треба знайомитися з безвідходним виробництвом і навіть у воєнний час стежити за охороною довкілля.

На жаль, не всі виробники дотримуються екологічних стандартів. Крім того в Україні, як і у всьому світі, існує грінвошинг — маніпуляція думками споживача, екологічне позиціонування компанії без відповідних підстав.

"Державні органи України мала би більш прискіпливо перевіряти такі факти, можливо, ввести певний процес прозорої сертифікації, аби споживач розумів, де насправді є ековиробник, а де — ні", — вважає Юрій.

Читайте також: Glory To Ukraine: парфуми з запахом України від канадського бренду

Прямий ефір