Покарання винних та компенсація Росією збитків: що пропонує українська формула миру

Якою є українська формула миру. Скриншот: kanaldim.tv

Покарання усіх винних за воєнні злочини та виплата Росією усіх компенсацій. Чи спрацюють ці механізми? Чи зможе Україна відновити справедливість та що передбачено формулою миру, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Військовими злочинцями російських солдатів визнає тільки Україна. Тож уже після обміну і в Росії, і навіть в Європі або ж США, військові злочинці можуть спокійно насолоджуватися життям. Аби визнати їхню вину на міжнародній арені партнери пропонують Україні своє бачення справедливості.

"Створити гібридний суд в українській судовій системі. Тобто спеціалізований суд, до якого включать суддів українських та закордонних. Вони мали б здійснювати правосуддя стосовно Путіна, Шойгу, наприклад. Для нас ця позиція була неприйнятна", — каже політолог Андрій Вігірінський.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія повинна відповісти за всі свої злочини.

"Пам'ятаймо про справедливість. Ми не можемо забути MH-17, Бучу. Не можна просто пробачати через те, що минув час і хтось заспокоївся. В Росії напевне думають, що ми забудемо, якось домовимось. Ми не домовимось. Хтось повинен нести відповідальність", — сказав Володимир Зеленський.

Зокрема і фінансову відповідальність. 54 мільярди доларів збитків. Ця цифра стосується лише житлового сектору, який потрібно відбудувати. Чи можливо відбудувати Україну за гроші Росії?

"Російські активи заморожені й будуть повернуті РФ, коли Росія компенсує збитки. Як Росія компенсує збитки, питання відкрите, нічим не врегульоване. Власне кажучи, я не бачу поки що механізму, який міг би стати правовим підґрунтям для такої компенсації, крім договірної", — резюмував Андрій Вігірніський.

Домовлятися про компенсацію збитків, вочевидь, будуть уже після війни. Війни, яку мають закінчити за українською формулою миру.

Читайте також:

Прямий ефір