Які країни готові сприяти визволенню з полону українців

Повернення українських полонених. Скриншот: kanaldim.tv

За період активних бойових дій майже 2 600 полонених українських захисників, захисниць та цивільних громадян повернулися додому. Скільки ще українців у полоні в росіян? Як викрадають дітей та чому їхнє повернення — найскладніше? Які країни готові сприяти виконанню одного з найголовніших пунктів української формули миру? Ці питання журналісти "Ранку Вдома" поставили експертам.

Повернення всіх українців з полону — один з пунктів української формули миру. В його реалізації можуть допомогти інші країни. Зокрема, Туреччина, яка посприяла визволенню захисників "Азовсталі" та прийняла командирів "Азову" після звільнення.

"Це все наслідок успішних дій української армії. Ердоган нічого б не робив, якби не розумів, що Росія програє. Він усвідомлює, що треба робити такі жести, аби здобути прихильність не тільки України, але й Заходу. Він підвищує власну вагу як геополітичного гравця, показує, що він регіональний лідер", — вважає політолог Тарас Загородній.

Для низки країн війна РФ проти України стала викликом. Втім, є держави, які бачать в цій війні можливі дипломатичні та економічні вигоди. Приміром, Саудівська Аравія. Країна офіційно заявила про готовність сприяти гуманітарним питанням. Визволення українців з полону — одне з них.

"Саудити зрозуміли, що Російська Федерація генерує хаос заради хаосу. Це вже перешкоджає їхнім інтересам. У них є конфлікт вже безпосередньо з Росією в Судані. Це вже басейн Червоного моря", — резюмував Тарас Загородній.

Полонених українських дітей витягти найважче. Офіційно депортованих або примусово переміщених майже 20 000 осіб. Неофіційно — вдесятеро більше.

"Від 200 до 300 тисяч українських дітей потенційно були викрадені російською владою. Росіяни кажуть, що рятують дітей, у яких загинули батьки. Втім Росія спочатку вбиває їхніх батьків, а потім викрадає дітей. Окупанти також розлучають дітей з батьками під час фільтрації", — повідомляє уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук.

Встановити зв'язок з депортованою дитиною майже неможливо. Пошук та повернення українських дітей додому — один з найбільших викликів цієї війни.

"Кожен український військовополонений має повернутись додому. Є дуже багато груп, які потребують окремої уваги. Є жінки, які досі перебувають в полоні, є жертви "Оленівки", є поранені, не комбатанти, онкохворі. Ми працюємо над тим, аби якнайшвидше повернути їх додому", — резюмував представник пресслужби Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

Для усіх, кого вдалося повернути з російського полону, Україна — це кінець стражданням.

Також цікаво: Радіаційна та ядерна безпека: у чому полягає мирний план України та хто може вплинути на Росію

Прямий ефір