Перше щеплення від коронавірусу зробили у Черкасах

Вакцинация. Фото: apimages.com

Сьогодні, 24 лютого, в Україні розпочали вакцинацію від коронавірусу. Перше щеплення зробили лікарю-реаніматологу Євгену Горенку, який працює у відділенні для хворих на СOVІD-19 Черкаської обласної лікарні. Про це повідомляє канал "Дом" із посиланням на інформацію голови Черкаської ОДА Олександра Скічка.

"Як і в цілому по Україні, у нас працюватиме каскадна модель вакцинації, яка передбачає роботу мобільних бригад у визначеному послідовному порядку. Ми строго стежимо за температурним режимом для зберігання вакцини — від +2° до +8° С", — наголосив Скічко.

Євген Горенко розповів, що не вагався щодо того, вакцинуватися чи ні.

"Я щодня рятую людей у реанімації і бачу, до яких наслідків може призвести коронавірус", — сказав він.

Очільник Черкаської ОДА нагадав, що вакцинація є добровільною та безкоштовною та відбудеться в п'ять етапів.

"На першому етапі щеплення отримають медпрацівники та персонал, який надає допомогу хворим на коронавірус; на другому — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування (соцпрацівники, люди старше 80 років, решта медпрацівників); на третьому — люди з високим ризиком інфікування та ті, хто працює в ДСНС, СБУ, поліції, в освітніх закладах; на четвертому етапі — люди віком від 60 до 64 років, дорослі з супутніми захворюваннями. П'ятий етап — усі інші категорії населення", — зазначив Скічко.

https://www.facebook.com/askichko/posts/3738171439564280

Нагадаємо, в Україні уже зареєстровані вакцини двох виробників — Covishield від Oxford/AstraZeneca, а також Pfizer.

Прямий ефір