Перша трансплантація ока людині та випробування атомної бомби у прямому ефірі — 22 квітня в історії

Зустрічаємо понеділок, 22 квітня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

22 квітня 1500 року відкрили Бразилію. До її узбережжя прибула експедиція португальського мореплавця Педру Кабрала. Нову землю він назвав островом Істинного Хреста, після чого відправив королю Мануель I до Лісабона звіт про своє відкриття. Подорож Кабрала поклала початок португальської колонізації Бразилії, що тривала понад три століття.

654 роки тому заклали перший камінь паризької фортеці Бастилії. Її звели за наказом короля Франції Карла V з військовою метою, а з часом вона стала найвідомішою тюрмою для політв'язнів та символом репресій. Штурм Бастилії 1789 року вважається початком Великої французької революції, адже її взяття ознаменувало перемогу над королівською владою. Цей день став національним святом.

22 квітня 1760 року світ дізнався про роликові ковзани. На балі-маскараду у Лондоні свій винахід продемонстрував вчений механік Жан-Жозеф Мерлен. У той час роликові ковзани — це були два металеві колеса невеликого розміру. Презентацію ноу-хау Марлен супроводжував грою на скрипці, але потрібної миті не зміг загальмувати й травмувався. З часом роликові ковзани вдосконалили, тож сучасні моделі доволі безпечні.

Цього дня 1952 року у прямому ефірі показали випробування атомної бомби. Свідками ядерного вибуху, який відбувся на полігоні в американському штаті Невада, стали 35 мільйонів людей. За своїми характеристиками бомба дорівнювала одномоментному вибуху 31 кілотонни й була потужнішою за ті, що скинули на японські Хіросіму та Нагасакі під час Другої світової війни.

55 років тому провели першу у світі трансплантацію ока людині. Сталося це в одній з лікарень американського Х'юстона. Оперував офтальмолог Конрад Мур. 54-річний пацієнт Джон Медден отримав око від посмертного донора. Однак повернути зір чоловіку не вдалося. Через кровотечу, яка почалась невдовзі після операції, орган не прижився. Причиною невдачі стало взяття лише частини ока — рогівки, кришталика й райдужної оболонки.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір