Перша пересадка нирки та введення в дію Плану Маршалла: 3 квітня в історії

Зустрічаємо понеділок, 3 квітня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

3 квітня 1933 року в Херсоні уперше у світі провели операцію з пересадки нирки. Це було видатне досягнення української медицини. Операцію провів хірург Юрій Вороний, який мав великий досвід в експериментальних операціях та володів технікою судинного шва. Пацієнткою стала 26-річна жінка, у якої відмовили нирки. Донором став 60-річний чоловік, який потрапив до лікарні, та попри старання лікарів, помер. Пацієнтка прожила з новим органом лише 48 годин. Проте перша у світі операція з пересадки нирки стала початком нового етапу в розвитку клінічної трансплантології життєво важливих органів людини.

Цього дня 1990 року над вежею львівської ратуші підняли український прапор. Синьо-жовтий стяг підняли на сесії Львівської міської ради. У той час Україна ще була у складі СРСР, і наявність українського прапора вважалося небезпечним злочином. Та попри це, знаходилося чимало людей, які вивішували синьо-жовті стяги в містах та селах України. Першим українським містом, де національний прапор був піднятий над будівлею міської ради став Стрий. А 23 серпня тисяча 1991 року український прапор внесли у сесійну залу Верховної Ради, щоб згодом підняти над будівлею парламенту. Сьогодні синьо-жовтий стяг — священний оберіг символ боротьби, сміливості та перемоги українського народу.

3 квітня 1948 року президент Сполучених Штатів Америки Гаррі Трумен підписав закон, яким був введений в дію План Маршалла. Програма економічної підтримки, ініційована держсекретарем США Джорджем Маршаллом, передбачала виділення величезних коштів на відновлення зруйнованої Другою світовою війною Європи. Програма діяла чотири роки. Допомогу отримували 17 країн. Була витрачена шалена на той час сума — близько 13 мільярдів доларів. Натомість результати перевершили всі очікування. План Маршалла сприяв інтеграційним процесам у Європі, які згодом стали основою створення Євросоюзу.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір