FREEДОМ у травні: спростування міфів про "втому" партнерів України та викриття воєнних злочинів РФ

У травні в фокусі уваги іноземної російськомовної аудиторії телеканалу FREEДOM були теми викриття воєнних злочинів російської армії, ставлення росіян до корінних народів РФ та трудових мігрантів, утримання фронту українськими Силами оборони на Харківському напрямку, міжнародна підтримка України у війні з РФ.

Загальна кількість переглядів контенту під брендом FREEДОМ на різних диджитал-майданчиках ДП "МПІУ" (YouTube, Facebook, Telegram, X, TikTok) та на майданчиках партнерів у травні становила 212,6 млн.* За весь період роботи цей показник досяг 10,7 млрд переглядів. Середньозважений показник переглядів з-за кордону для YouTube-каналів ДП "МПІУ" та партнерів — 78,6%, на YouTube-каналах українського іномовлення FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE90,6% з-за кордону, зокрема 60,8% з РФ. 

Новий випуск програми "Все так однозначно" з головним редактором FREEДОМ Єгором Скоріною спростовує наративи російської пропаганди про те, що Захід втомився підтримувати Україну у її обороні проти агресії РФ. Випуск отримав 215 тис. переглядів, 75,8% — з-за кордону, з яких 37,6% — перегляди з Росії, 4,7% — зі США, 4,4% — з Казахстану, 3,6% — з Білорусі. Топміста за переглядами: Москва, Санкт-Петербург, Краснодар, Єкатеринбург, Алмати.

Злочини російської армії на тимчасово окупованих територіях: вбивства мирних українців російськими військовими задля розваги та залякування, маніакальний садизм і тортури, пекло фільтраційних таборів, приховування слідів злочинів — про це йшлося у черговому випуску проєкту "Спеціальний репортаж" з Ольгою Михайлюк, який отримав 187 тис. переглядів, з них 73,1% перегляди випуску з-за кордону, з них 37,5% — перегляди з Росії, 6,9% — з Казахстану, 3,4% — з Німеччини, 3,2% — з Білорусі.

Традиційно високий інтерес російськомовних глядачів за кордоном привертали інтерв'ю, звернення та коментарі президента України. 776 тис. переглядів отримав коментар Володимира Зеленського про загострення на харківському напрямку та плани РФ відтягнути українські війська зі сходу України для захисту Харкова. 95,8% переглядів фрагменту — з-за кордону: 71,1% — з Росії; 4,7% — з Узбекистану; 3,6% — з Казахстану; 2% — з Білорусі.

Повна трансляція прес-конференції президента України для ЗМІ Центральної Азії зібрала понад 100 тис. переглядів, з них 95,6% з-за кордону. Фрагмент звернення Володимира Зеленського, в якому очільник української держави говорить про необхідність об'єднання міжнародних партнерів навколо України для спільної протидії російській агресії, що унеможливить поширення війни на інші країни та змусити навпаки Росію думати про збереження власної незалежності, отримав 563 тис. переглядів, 97,1% з-за кордону загалом, 71,4% переглядів — з Росії; 5,6% — з Узбекистану; 4,4% — з Казахстану; 2,9% — з Таджикистану.

Високу увагу аудиторії привернуло включення в ефір представника легіону "Свобода Росії" на позивний "Цезар", який розповів, про знищену авіаційним ударом ЗСУ групу кадирівців, які наступали на Харківському напрямку фронту. 85,7% переглядів відео — з-за кордону: 57% — з Росії; 4,3% — з Казахстану; 4,5% — з Узбекистану; 5,7% — з Таджикистану; 2,7% — з Киргизстану. Відео здобуло 408 тис. переглядів. У топі переглядів також аналіз кадрових перестановок в Міноборони РФ, зокрема коментар російського опозиційного політика Геннадія Гудкова, в якому йшлось про боротьбу російських політичних еліт за владу, отримав 404 тис. переглядів., з яких 98,1% переглядів — з-за кордону: 80,7% — перегляди з Росії, 2,6% — з Казахстану, 2,3% — з Білорусі, 1,4% — з Німеччини. 

Тему боротьби корінних народів РФ за свободу та потенційні трансформаційні процеси в Росії у травні зокрема розкриває черговий епізод програми "Новини вільних народів" з Анастасією Клітною. У випуску йдеться про мирний план дій Руху за незалежність Республіки Саха у день розпаду РФ, який може настати внаслідок смерті Путіна, держперевороту, зміщення кремлівського диктатора та захоплення влади іншими силами, революції та інших непередбачених обставин, що призведуть до колапсу в країні. 

Для інформаційної підтримки проєкту "Хочу жити" та протидії фейкам російської пропаганди про "негуманне" поводження з військовополоненими солдатами РФ з боку України редакція систематично випускає історії російських військових, які скористалися ініціативою, а також перейшли воювати на бік України. Так у травні в ефірі була представлена історія порятунку військовослужбовця російської армії Дмитра, який завдяки проєкту "Хочу жити" перейшов на український бік і вивів поранених бійців ЗСУ з окупованих територій, а нині він є бійцем легіону "Свобода Росії".

*Загальні показники на всіх диджитал-майданчиках (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram) ДП "МПІУ" та на майданчиках партнерів — українських медіагруп, на яких виходить контент під брендом FREEДОМ.

**Дані наведені в матеріалі станом на 31.05.2024. Джерела даних: аналітичні інструменти диджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ та партнерів.

Прямий ефір