Народилася в Росії, але допомагає ЗСУ — історія майстрині з розпису по тканині

Крістіна Зайкова. Скриншот: kanaldim.tv

Волонтерка та майстриня з розпису Крістіна Зайкова завдяки своїй творчості збирає на пікапи для військових. Майстриня із Черкас розписує одяг і прикраси, а також створює лоти для аукціонів і зборів. Про її унікальні й неповторні роботи розповідається у сюжеті "Ранку Вдома". 

"Нещодавно пропонували розписати машину для ЗСУ  — сказали відірватись наповну і робити все, що завгодно. Я ще вагаюсь, але в майбутньому, думаю, варто спробувати", — каже дівчина.

Крістіна народилася в Росії, але ще дитиною з мамою і молодшим братом переїхала до України. За освітою — вчителька фізики та математики. За професією Зайкова не стала працювати, натомість пішла у торгівлю. Малювати любила все життя, але займалася цим лише як хобі. Багато років Крістіна присвятила основній роботі, яка їй не дарувала задоволення. Все змінилося, коли спробувала перенести свою творчість з паперу на одяг. 

"Вперше я спробувала розпис на тканині в 2015 році, коли мені це запропонувала сестра — чисто спробувати. Казала, може в мене вийде свій бізнес заснувати, але я не дуже у це вірила. Купила маленьку баночку фарби, один пензлик, взяла мамину стару футболку і намалювала там якогось вовка", — поділилася спогадами Крістіна.

Завдяки рідним, друзям та знайомим почали з'являтися перші замовлення, а 2019-го Крістіна наважилася звільнитися з роботи і започаткувала власний бренд. 

"Захотілося, щоб це був не просто розпис на одязі, а щоб воно мало свої цінності, щоб запам'ятовувалося, впізнавалося. Головний принцип — я не повторюю свої роботи. Кожна робота йде в єдиному екземплярі. Кожен мій замовник може бути впевненим, що він буде одним єдиним власником цієї речі", — каже майстриня з Черкас.

Коли Росія розпочала велику війну, рідний брат художниці приєднався до ЗСУ, а Крістіна залишилася у Черкасах та стала волонтерити. Тоді дівчина думала, що її розписи на одязі більше не будуть потрібні. Однак замовлення були, і 30-40% прибутку з них дівчина віддавала на потреби української армії. Художниця працювала по 10 годин на день. Розписувала футболки не лише для цивільних, а й для воїнів та їхніх побратимів. Тоді ж почала відкривати збори, проводити розіграші у соціальних мережах і допомагати волонтерам у створенні лотів для аукціонів закордоном. 

"Найбільше мені запам'ятався розпис гільз. У мене їх замовила моя постійна клієнтка, котра живе у Франції. Вона речниця асоціації, постійно на площах Парижа, говорить про війну, збирає кошти, закуповує багато різного для наших хлопців. Спочатку вона замовила у мене розпис трьох гільз, потім — ще трьох. Я розфарбувала їх у квітково-патріотичному стилі, десь трішки петриківського розпису, а десь нашої улюбленої бавовни", — розповідає Зайкова.

Завдяки своїй творчості та невпинної роботі Крістіна придбала захисникам пікап і задонатила понад 600 000 гривень. Усе, про що дівчина зараз мріє — перемога України і повернення з фронту рідного брата. Заради цього, попри будь-які труднощі, продовжуватиме свою волонтерську та творчу діяльність.

Читайте також: Прикраси з голубиного посліду виготовляє мисткиня з Києва — підтримка притулків 

Прямий ефір