Патент на Pampers та День короля: 27 квітня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо четвер, 27 квітня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

27 квітня Нідерланди відзначають День короля — свято національної єдності й солідарності, яке збігається з датою народження чинного монарха. По всій країні фасади будинків прикрашають національними прапорами та помаранчевими стрічками. Саме цей колір є символом Оранської династії, яка керує королівством.

Зранку в найбільших містах починають працювати стихійні вуличні ринки, а в парках влаштовують родинні пікніки. Та найулюбленіше святкове дійство нідерландців цього дня — парад квітів у Амстердамі. Щороку в ньому беруть участь понад 10 тисяч людей, а використовуються близько 100 мільйонів квітів.

27 квітня 1965 року в США були запатентовані одноразові підгузки під торговою маркою Pampers. Їх винайшов американський хімік технолог Віктор Міллз. Ідея прийшла до нього випадково, коли він доглядав за маленькими онуками. Після маси незручностей, пов'язаних зі зміною пелюшок, Міллз вирішив, що зручним стане одноразовий підгузок, який можна швидко поміняти, а потім просто викинути. Тож він створив складчасту прокладку з високим ступенем поглинання і помістив її в пластикові трусики особливої форми.

Першими учасниками експерименту стали онуки вченого, а вже згодом підгузками почали користуватися й інші немовлята. Міллз був у захваті від власного винаходу, а от американське суспільство — ні. Адже пластикова білизна у спеку викликала у дітей подразнення шкіри. Згодом Міллз удосконалив свій винахід. Сьогодні підгузки — незамінна річ для малюків в усьому світі.

27 квітня 2012 року в центрі міста Дніпра відбулася серія терористичних актів. Постраждало 27 людей, дев'ять з них — діти. Всі вибухові пристрої були саморобні, спрацювали впродовж однієї години десяти хвилин та були закладені в бетонні урни. За інформацією МВС, їх активували дистанційно. Ймовірно, за допомогою радіосигналу.

Розслідування справи тривало майже шість років. Затримали чотирьох підозрюваних. Їх визнали винними у серії вибухів 2010-12 років у Харкові, Запоріжжі та Дніпрі. Суд призначив зловмисникам покарання до 12 років ув'язнення. Але за рік двоє з терористичної четвірки вийшли на волю.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір