Партизанський рух, допомога переселенцям, жнива під загрозою обстрілів: як регіони України опираються агресії РФ

Евакуація з Донецької області. Фото: minre.gov.ua

Росія не полишає спроб посіяти паніку серед українців. Агресор не лише безперервно обстрілює мирні українські міста, а й тиражує фейки. Серед них — про нібито конфлікти між місцевою та центральною владою, а також про те, що ніби перелякані українці біжать на тимчасово окуповані російськими військами території. Утім, усі спроби залякати населення України на сьогодні є безуспішними, інформує "Дом".

В інтерв'ю російському інтернет-виданню РІА ФАН ексдепутат Верховної Ради України Володимир Олійник заявив, що місцева влада в Україні нібито не хоче підкорятися військовим адміністраціям.

"Сьогодні мери міст незадоволені запровадженням такого інституту, як військова адміністрація: доводиться ділити повноваження з тими, кого народ не обирав, а відповідати хто буде? Грошей стає дедалі менше, а охочих керувати ними дедалі більше. Мені ця тема знайома. Я сам був мером Черкас, був президентом Асоціації мерів міст України: колеги обрали мене керівником. Тоді ми теж чинили серйозний опір центру, особливо у спробах забрати гроші в органів місцевого самоврядування: повноваження дають, а грошима не підкріплюють", — цитує російський ресурс Володимира Олійника.

Скандальну цитату, яка дискредитує українську владу, одразу почали тиражувати інші пропагандистські ЗМІ. Однак Україні довести протилежне нескладно. З перших днів повномасштабного вторгнення Росії вся українська нація — від чиновників до простих громадян — згуртувалася у боротьбі проти російського окупанта. Поки війська РФ безперервно обстрілюють південь та схід України, мирні жителі змушені залишати свої будинки та їхати у безпечніші регіони. Раніше, в межах оголошеної українською владою обов'язкової евакуації з Донбасу, жителів Покровська Донецької області прийняв Кропивницький.

"Жінки, діти, старі, багато маломобільних. Усіх зустріли та розселили, допомогли всім. Дякую місцевим службам, міжнародним організаціям та волонтерам. Відмінна робота! Особисто дякую керівнику області Андрію Райковичу та його команді!" — написала віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у Тelegram.

Евакуаційні потяги курсують щодня. З 2 до 4 серпня з Донецької області виїхало близько 400 осіб. Людей зустрічають представники військових та місцевих адміністрацій, а також волонтери.

"Дуже вдячні людям, допомогли нам і з житлом, і речами, і продуктами. Ми дуже вдячні Кіровоградській області, що нам усім допомогли", — дякує одна з переселенок з Донеччини.

Одразу після прибуття всі евакуйовані можуть оформити разову допомогу: 3000 грн — дітям та людям з інвалідністю, 2000 грн — усім іншим. Також можна буде оформити щомісячну виплату переселенцям у тому самому розмірі. Допомога своїм та боротьба з ворогом не припиняються. У тимчасово окупованому російськими військами Херсоні діють українські партизанські рухи, а на Харківщині, попри масові обстріли, тривають жнива.

"Наші аграрії намолотили вже 400 тис. т нового врожаю. На жаль, від постійних обстрілів окупантів харківські аграрії зазнають суттєвих втрат. Уже постраждали 39 сільгосппідприємств. Але за допомогою правоохоронців та піротехніків підрозділів ДСНС Харківщини зібрали ранні зернові та зернобобові культури на площі майже 110 тис. га, це 31% від усієї площі збирання. Дякую всім, хто допомагає нашим аграріям збирати врожай у надскладних умовах. Ворогу нас не залякати! Продовжуємо спільно працювати на перемогу", — заявив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у Тelegram.

А віцепрем'єрка Ірина Верещук упевнена, що українців не зламати тисячами ракет, які щодня випускають російські військові по цивільній інфраструктурі.

"Терор цивільного населення є свідомою стратегією росіян. Вони дуже розраховують, що ми не витримаємо і зламаємося. Не дочекаються. Усе ми витримаємо. Поки ЗСУ роблять свою роботу, громадський сектор робитиме свою — кожен на своєму місці — чітко та своєчасно реагуватиме на гуманітарні виклики. Квартет у складі — уряд, місцева влада, громадські організації та міжнародні інститути — працює дедалі більш компетентно та злагоджено", — зазначила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у Facebook.

За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в період з 6 по 20 липня, 84% українців не готові до територіальних поступок задля припинення війни.

Читайте також: "За оборону України": нову відзнаку встановив Зеленський — кого нагороджуватимуть і який вигляд має (ФОТО)

Прямий ефір