Пам'ять загиблих під час Голокосту вшанували у Маріуполі (ВІДЕО)

Мемориальная доска "Узникам расстрелянного фашистами мариупольского гетто. 1941". Фото: kanaldom.tv

У селищі Агробаза під Маріуполем Донецької області восени 1941 року нацисти знищили, на думку істориків, від 8 до 16 тис. євреїв. Все, що залишилося від загиблих під час Голокосту 80 років тому, — імена, старі фотографії та пам'ять. На місці загибелі людей встановили пам'ятні знаки, які символізують біль та скорботу цілого народу. Сьогодні, 24 жовтня, представники єврейської громади міста вшанували пам'ять загиблих, повідомляє "Дом".

До селища Агробаза від Маріуполя 6 км пішки розбитою дорогою. Цей шлях пройшли 7 тис. євреїв в жовтні 1941 року, думаючи, що їх відправлять до Палестини. Пізніше цей шлях назвали "останньою дорогою життя". Тоді місцевих євреїв зібрали біля порога будинку колишньої казарми 238-го стрілецького полку. Зараз це один з корпусів Приазовського державного технічного університету. На його фасаді встановлено меморіальну дошку "В'язням розстріляного фашистами маріупольського гетто. 1941".

У протитанковому рові після розстрілів поховані тисячі осіб.

До початку Другої світової війни у Донецькій області жили понад 65 тис. євреїв. Майже половину з них знищили нацисти під час окупації. Цілі родини, які жили в місті та його околицях, перестали існувати.

Щорічно земляки приходять до Меморіалу вшанувати їхню пам'ять. Сьогодні пам'ять загиблих вшанували на місці розстрілу поминальною молитвою на івриті.

Читайте також: Протидія антисемітизму в Україні — Зеленський підписав закон

Нагадаємо, раніше у Дніпрі відбулася церемонія вшанування пам'яті жертв Голокосту. Восени 1941 року в місті вбили понад 11 тис. осіб. Їхні імена багато років намагаються встановити історики.

Читайте також: Підсумки 24 жовтня: зближення України і НАТО, реформа пенсійної системи та відновлення житла на Донбасі (ВІДЕО)

Прямий ефір