Падіння Берлінської стіни та День української писемності: 9 листопада в історії

Зустрічайте середу, 9 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

У ніч проти 10 листопада 1989 року в Німеччині впала Берлінська стіна — символ Холодної війни. Ця подія ознаменувала об'єднання двох держав: ФРН і НДР, які розділили після Другої світової війни. Бетонний паркан завдовжки 155 кілометрів і заввишки до п'яти метрів розмежовував західну і східну частини країни протягом 28 років. За цей час при спробі подолати Берлінську стіну загинуло понад 100 осіб. 

9 листопада 1995 року Україна стала 37-ю державою-членом Ради Європи. Це найстаріша на континенті міжнародна політична організація. Офіційна церемонія вступу України до Ради Європи відбулася у французькому Страсбурзі. Головна мета Ради — створення єдиної Європи. Зараз членами організації є 46 держав. Рада Європи підтримує Україну в боротьбі за свободу та незалежність і засуджує невиправдану російську агресію. 

9 листопада у день вшанування пам'яті Нестора Літописця в Україні відзначають День української писемності та мови. Київський чернець є автором "Повісті минулих літ". Науковці мають єдину думку, що саме з цієї книги почалася історія писемної української мови. Наразі вона займає 44 місце в рейтингу найпоширеніших у світі. Українською розмовляють понад 45 мільйонів людей. Традиційно у День української писемності та мови проводиться радіодиктант національної єдності.

Більше про визначні події 9 листопада в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір