Відмова Путіну взяти участь в саміті лідерів ЄС — "тривожний дзвінок", — експерт

Володимир Путін. Фото: novayagazeta.ru

Відмова президенту РФ Володимиру Путіну взяти участь в саміті лідерів Європейського Союзу — "тривожний дзвінок". Особливо з урахуванням того, що економіка Росії багато в чому залежить від ЄС. Таку думку сьогодні, 30 червня, в програмі "На самом деле: мир" телеканалу "Дом" висловив власний кореспондент Українського національного інформагентства "Укрінформ" в Брюсселі Дмитро Шкурко.

"З моєї точки зору, це досить тривожний дзвінок для Російської Федерації. Бо на цьому ж саміті президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен сказала, що Євросоюз готовий, скажімо так, будувати відносини з Російською Федерацією на досить сильних позиціях. Ці сильні позиції продиктовані як раз економічною потугою Європейського Союзу", — сказав він.

Шкурко нагадав, що Ляйен на саміті привела досить показову статистику економічних взаємин Євросоюзу і Росії.

"Що з Росії на територію Євросоюзу надходить приблизно 5% від загального обсягу імпорту. В той час, як Росія імпортує 47% товарів з Євросоюзу. Причому, цей імпорт стосується досить критично важливих пунктів, без яких Російська Федерація навряд чи виживе", — пояснив він.

При цьому президентка Єврокомісії припустила, що такий дисбаланс буде лише поглиблюватися.

"Оскільки більша частина російського експорту в ЄС пов'язана з експортом енергоресурсів, а їх частка як раз буде скорочуватися в міру того, як Євросоюз все більше і більше переходить на "зелену" економіку та енергоощадні технології", — підкреслив Шкурко.

Читайте також: Діалог із Росією та українське питання: про розстановку сил на світовій арені говоримо з Олександром Мартиненком

Нагадаємо, 24-25 червня в Брюсселі пройшов саміт Європейського Союзу. Напередодні канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон запропонували запросити й російського президента Володимира Путіна. Росію перестали кликати на саміти ЄС з 2014 року, коли вона почала військову агресію проти України та анексувала Крим. Однак тільки чотири країни підтримали пропозицію (Австрія, Данія, Болгарія, Італія). Більшість членів ЄС відмовилися запрошувати Путіна на зустріч в найближчому майбутньому.

У 2016 році через небажання Кремля міняти свою зовнішню політику Євросоюз затвердив п'ять принципів співпраці з РФ:

  • вимога імплементації Мінських угод;
  • поглиблення відносин з країнами "Східного партнерства" й Центральної Азії;
  • посилення стійкості до погроз, особливо в питанні енергетичної безпеки або гібридних воєн;
  • підтримання контактів із Росією з питань, що становлять для ЄС інтерес;
  • поглиблення контактів між людьми в країнах ЄС і Росії, а також підтримка громадянського суспільства в РФ.
Прямий ефір