Окрема банківська картка та перелік підприємств: процедуру видачі 1000 грн вакцинованим українцям прокоментували нардепи (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Механізм виплати 1000 грн вакцинованим від коронавірусу громадянам з ініціативи президента наразі активно розробляють. Планують, що людина матиме окрему банківську картку для отримання виплати. Нею вона зможе розрахуватися за послуги у будь-якому з підприємств, перелік яких формує Кабмін. Про це сьогодні, 16 листопада, у кулуарах ВР журналістам розповів Ярослав Железняк, голова фракції "Голос", інформує "Дом".

Депутат уточнив, що картка буде дійсна чотири місяці після введення другої дози COVID-вакцини.

"Кабмін визначає перелік підприємств. Поки що це "Укрзалізниця", авіакомпанії й ті установи, що належать до культурної, спортивної галузі (фітнесклуби, музеї, театри тощо). Одночасно уряд здійснюватиме верифікацію підприємств, що підпадають під цю програму. Люди отримають окрему банківську картку, на яку буде зараховано 1 тис. грн. Далі варто звернутися до одного з підприємств, що пройшли верифікацію, зареєстрованим у цій програмі, і розрахуватися за послуги. Це можна буде зробити протягом 4 місяців після другого щеплення", — розповів Железняк.

Він нагадав, що цього року на програму закладено 3 млрд грн, скільки буде наступного — наразі невідомо. Він також припускає, що до програми можуть бути внесені зміни.

За словами нардепа, програма діятиме до 18 грудня 2022 року.

Своєю чергою, голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев наголосив: деталі цієї ініціативи варто обговорювати вже тоді, коли їх представить Кабмін.

"Буде визначено перелік підприємств. Поки що такого немає. І поки немає закону — не може бути й нормативних актів, спрямованих на його виконання. Є процедура. Все інше — інсинуації", — сказав депутат.

Також він наголосив, що люди зможуть використати кошти для придбання послуг саме тих бізнесів, які постраждали під час коронакризи.

Читайте також: 1000 грн вакцинованим: на що можна витратити гроші, розповіли нардепи

Раніше речник президента України Сергій Никифоров повідомив, що 1000 грн, що виділяють, — це не заохочення для вакцинованих українців. Це масштабна програма підтримки бізнесу, яка діє не прямо, а опосередковано.

Прямий ефір