Нормандський формат повернуто до робочого стану, заявили у Франції (ВІДЕО)

Прапори держав-членів Нормандського формату. Фото: rbc.ua

Нормандський формат повернуто до робочого стану. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, повідомляє видання LCP. Він зазначив, що представники Франції та Німеччини провели дискусії у Москві та у Києві. На порядку денному — питання взаємного звільнення утримуваних осіб, відведення важкого озброєння, гуманітарні завдання, інформує "Дом".

Тим часом в Офісі президента України наголошують, що Українська держава робить все для активізації Нормандського формату та виконання домовленостей, досягнутих у Парижі у 2019 році. На цьому наголосив керівник Офісу президента Андрій Єрмак на зустрічі з іноземними журналістами. Він зазначив, що США та західні партнери обіцяли не обговорювати питання щодо України без її участі.

"Ми отримали гарантії від президента США Джозефа Байдена та всіх наших західних партнерів, що будь-які питання щодо нашої країни та її безпеки не обговорюватимуться без її участі. І принцип "нічого про Україну без України" дотримуватиметься під час будь-яких переговорів", — повідомив Єрмак.

Читайте також: Мир на Донбасі та НАТО — подробиці розмови Зеленського та Трюдо (ВІДЕО)

Нагадаємо, 11 січня президент України Володимир Зеленський зустрівся з Єнсом Плетнером та Еммануелем Бонном. Відбувся широкий обмін думками щодо шляхів активізації спільної роботи у межах Нормандського формату. Зеленський привітав зусилля, які партнери України у Нормандському форматі продовжують докладати для практичного виконання домовленостей лідерів, досягнутих під час паризького саміту "нормандської четвірки" у грудні 2019 року.

Читайте також: Нормандський формат: хроніки-2021 та перспективи-2022

Прямий ефір