Не допустити передачі "скіфського золота" Росії закликала Україна суд Амстердама, — Єнін

Евгений Енин. Фото: rbc.ua

Не допустити передачі власної культурної спадщини державі-агресору закликала нідерландське правосуддя Україна. Про це сказав заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін в інтерв’ю "Укрінформу".

"Ми побачили чергові спроби Росії руйнувати міжнародне право гібридними методами. На увагу заслуговує, серед іншого, те, що адвокати "кримських музеїв", відповідаючи на запитання суду, не змогли однозначно пояснити причини поперемінного використання назв "Автономна Республіка Крим" та "Республіка Крим" і зазначили, що АРК по суті не змінила свого статусу як юридична особа", — сказав Єнін.

Він наголосив, що кримські музеї не були і не є власниками експонатів, щодо яких триває суперечка.

"Ми закликали нідерландське правосуддя не допустити порушення конвенції ЮНЕСКО 1970 року шляхом передачі культурної спадщини України державі-агресору. Єдиним законним власником експонатів була і залишається держава Україна", — резюмував дипломат.

Єнін також акцентував, що музейний фонд України є національним багатством та невід'ємною складовою культурної спадщини, що охороняється законом.

Апеляційний суд Амстердама рішення у справі "скіфського золота" має оголосити у серпні.

Як повідомлялося раніше, предметом судового спору є колекція з 565 музейних експонатів. Вони були надані Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником "Херсонес Таврійський" та Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в музеї Амстердамського університету з 6 лютого до 28 травня 2014 року на виставці "Крим. Золотий острів у Чорному морі".

Прямий ефір