Навчання у Японії: підтримка українських біженців

Як Японія допомагає українським студентам. Скриншот: kanaldim.tv

Заклади освіти Японії підтримують українських студентів та школярів, які з початком повномасштабного вторгнення знайшли прихисток у далекій країні. Аби закінчити навчання у школах, та продовжити освіту, необхідні чималі кошти. Так, наприклад, Міжнародний християнський університет в Токіо покриває витрати на навчання та проживання п'яти студентів-українців. Більше про підтримку наших переселенців у Японії дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

За статистикою, з 24 лютого 2022 року 82 національні державні та приватні школи Японії зарахували близько 400 українських учнів. Проте, аби закінчити навчання та продовжити здобувати освіту в місцевих університетах, необхідні чималі кошти. Тож 70% українських переселенців не мають надії отримати японські дипломи, оплачуючи навчання з власної кишені.

Міжнародний християнський університет в Токіо покриває витрати на навчання та проживання в гуртожитку п'ятьох студентів українців. Сума немала — приблизно 175 000 доларів на рік. Проте її не вистачить, аби закінчити університет. Тому правління вишу разом з благодійною організацією Pathways Japan започаткували інноваційну програму підтримки українських студентів біженців.

"Ми прагнемо допомогти українським студентам, які втекли від війни до Японії, отримати дипломи бакалаврів. Історично так склалося, що Японія не дуже охоче приймала біженців. Проте зараз ситуація змінилася, і ми в партнерстві з Міжнародним християнським університетом та іншими японськими вишами розробили програму надання стипендії українським біженцям. По суті, це програма додаткової освіти, частина освітньої програми від ООН, яку ще називають освітньою стратегією 2030 року", — пояснив президент Pathways Japan Пол Гастінгс.

Мета цієї програми збільшення кількості біженців, які можуть здобути освіту в чужій країні. Наразі лише 5% від загальної кількості переселенців з різних країн навчаються у закордонних університетах. Планується підвищити це число до 15 %.

Серед бізнесів та громадських організацій, які підтримують українських студентів японських вишів, дочірня компанія німецького виробника програмного забезпечення SAP, некомерційна організація Nippon Foundation та провідна японська косметична компанія Shiseido. За допомогою цих компаній щонайменше 100 студентів з України зможуть навчатися в Японії безплатно протягом двох років.

Читайте також: У Польщі занепокоєні тим, що українські діти не відвідують місцевих навчальних закладів

Медіа-партнери
Прямий ефір