Нардепи приїхали до Сиротиного розслідувати причини пожеж у Луганській області (ФОТО)

Заседание Временной следственной комиссии ВР. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 11 березня, в селищі Сиротине Луганської області проходить виїзне засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування причин масштабних пожеж, які сталися в області у 2020 році. Про це повідомляє кореспондент телеканалу "Дом" з місця подій.

Перед початком засідання члени комісії спілкувалися з жителями Сиротиного та інших селищ, які постраждали від пожеж. Кілька десятків людей зібралися перед будівлею місцевого клубу, де відбудеться основний захід. Люди відзначали, що багато з них досі не отримали компенсацію за збитки, нанесені пожежами. Основна причина — у мешканців проблеми з документами.

Депутат від партії "Слуга народу" Максим Ткаченко пообіцяв, що розв'яже це питання. Також він анонсував відкриття своєї приймальні у Сєвєродонецьку, в будівлі Луганської облдержадміністрації. Парламентар запросив погорільців, зокрема, звертатися з проблемами до приймальні.

Постраждалі виступили й на самому засіданні Тимчасової слідчої комісії. Парламентарі заслухали також представників місцевої влади, Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), правоохоронних органів.

Членам комісії було повідомлено, що окрім державної компенсації, постраждалі отримали матеріальну допомогу від місцевої влади. Зокрема, 246 жителів отримали допомогу на лікування на загальну суму майже 5 млн грн, з них:

  • 5 осіб отримали по 30 тис. грн;
  • 241 особа — по 20 тис. грн.

Засідання комісії триває.

За інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), протягом літа-осені 2020 року на території Луганської області сталося три масштабних лісових пожежі. Найбільш важке становище склалося у вересні-жовтні уздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського, Сєвєродонецького районів, де до зони ураження потрапило 32 населених пункти.

Під час липневих пожеж вогонь знищив близько 5 тис. гектарів лісу, згоріла понад сотня будинків. А у вересні-жовтні вигоріло понад 20 тис. гектарів і знищено понад 600 будинків. Загинули 16 осіб (5 осіб влітку й 11 восени), постраждало 19 осіб (зокрема 3 працівники ДСНС).

Читайте також: У гасінні пожежі "на папері" підозрюють співробітників ДСНС на Луганщині (ВІДЕО)

До сьогодні пройшло сім засідань Тимчасової слідчої комісії ВР. Зібрано свідчення очевидців, потерпілих, вивчено думку експертів і допитано низку посадових осіб.

Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливої службової недбалості голови Луганської військово-цивільної адміністрації при розподілі у 2018-2020 роках коштів Держфонду охорони навколишнього природного середовища. Також виявлено кримінальний злочин, скоєний шістьма посадовими особам ипідрозділів Головного управління ДСНС у Луганській області.

Медіа-партнери
Прямий ефір