Розпочато приймання заяв від переселенців на отримання іпотеки під 3%: як це зробити

Иллюстративное фото: investgazeta.ua

Сьогодні, 17 травня, Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) розпочав приймати заяви від внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання пільгового іпотечного кредиту за оновленою програмою під 3% річних. Проєкт профінансував уряд Німеччини на 25 млн євро, повідомляє "Дом".

Так, заявником може бути переселенець/переселенка, які офіційно зареєстровани як ВПО, перебувають на обліку та мають чинну довідку.

Заява про намір отримати кредит можна подати двома способами:

 1. Особисто під час звернення до регіонального управління Держмолодьжитла. Для цього необхідно заповнити відповідну форму заяви в письмовому вигляді. Форма заяви за посиланням.
 2. В електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг — портал "Дія". Це можна зробити за посиланням.

Вся процедура займає не більше 5 хвилин, якщо вказані вірні дані і є електронна довідка ВПЛ. Про це розповів голова Всеукраїнської асоціації переселенців Руслан Калінін.

Для подання заяви знадобляться:

 • серія і номер паспорта громадянина України;
 • ІПН заявника та членів його сім'ї (крім малолітніх дітей);
 • визначитися з регіоном, в якому заявник бажає отримати кредит;
 • довідка ВПЛ заявника та членів його сім'ї;
 • контактні дані заявника (адреса електронної пошти, номер телефону).

Покрокова інструкція подання заяви через веб-портал "Дія":

 1. Зайти на портал https://diia.gov.ua/
 2. Авторизуватися в особистому кабінеті. Один з варіантів — через "Приватбанк" або "Ощадбанк".
 3. Вибрати пункт "Послуги", потім "Заява про Намір отримати кредит на житло для ВПО".
 4. Пройти три кроки: підтвердити свої дані; вибрати регіон, в якому заявник бажає купити житло; вказати дані всіх членів сім'ї, які візьмуть участі в програмі.

За інформацією Держмолодьжитла, тим, хто станом на 17 травня 2021 року були зареєстровані як кандидат для отримання кредиту згідно з постановою Кабінету міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 980 (кандидат в Реєстрі 980), не потрібно подавати заяву для реєстрації в новому реєстрі. Його буде внесено до нього за мовчазною згодою.

Перший електронний відбір серед претендентів на отримання кредиту відбудеться 16 липня. До цього моменту будуть прийматися заявки на порталі "Дія". Про це розповів керівник проєкту "Дія" Мстислав Банік, інформує "Інтерфакс-Україна".

За його даними, в розіграші також візьмуть участь близько 18 тис. переселенців, зареєстровані в реєстрах як учасники програм Держмолодьжитла.

Читайте також: Іпотека для переселенців під 3%: як розрахувати ціну за кв. м і площу квартири

Про повні умови нової програми читайте тут.

Прямий ефір