На глибині 300 метрів: новий туристичний маршрут прокладено у соляній шахті Соледара (ВІДЕО)

Соляные шахты Соледара. Фото: dn.gov.ua

На одній із копалень сольових шахт державного підприємства "Артемсоль" у Соледарі (Донецька область) відкрили новий туристичний маршрут — "Феєрія солі", інформує "Дом".

У найглибшій соляній шахті Європи туристи можуть подивитися на скульптури морських мешканців та унікальні монокристали солі. Маршрут пролягає на глибині майже 300 метрів під землею.

Перший експонат — 17-ти метровий барельєф "Чумацький шлях": чумак, що везе мішки, набиті сіллю. Скульптор Віктор Жук створював барельєф понад 5 років.

"Дуже специфічний матеріал (сіль, — ред.), він як би одночасно і міцний, і тендітний в той же момент, сипкий, якщо можна так сказати. Працювати тут дуже цікаво, тому що це унікальна можливість, більше ніде такого, такої можливості ніде не надається", — каже скульптор.

10 років тому у шахті ще видобували сіль. Після закриття вирішили створити цікавий маршрут для туристів. Для того, щоб вони могли розглянути всі деталі сольової копальні, створили спеціальне підсвічування. А щоби туристи не гуляли в тиші, під землею звучить музика.

"Це дуже цікавий досвід, дуже гарний звук, акустика, це емоції, що просто не передаються", — ділиться туристка з Бахмута Єлизавета Титарчук.

"Феєрія солі" — другий туристичний маршрут, який відкрило державне підприємство "Артемсоль" цього року. У першій локації вже встигли побувати понад 10 тис. українців.

Читайте також: Підсумки 30 листопада: перемовини у Брюсселі, плани НАТО щодо стримування Кремля та наслідки обстрілу Станиці Луганської (ВІДЕО)

Нагадаємо, у березні у Соледарі відкрили новий туристичний маршрут "Таємниці підземного соляного світу".

Читайте також: Туристична Україна: соляна печера на глибині 300 м в Соледарі відкрита для відвідувань (ВІДЕО)

Прямий ефір