Ми не повинні втрачати таку можливість: інтерв'ю президента Володимира Зеленського телеканалу "Дом" в Нью-Йорку

Владимир Зеленский. Фото: kanaldom.tv

У Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський дав ексклюзивне інтерв'ю телеканалу "Дом", в якому розповів, які питання планує поставити на 76-й сесії Генасамблеї ООН і які переговори під час цього візиту до США проведе.

— Чи вірите ви в ефективність Генасамблеї ООН в плані розв'язання питання сходу України та Криму?

— Генасамблея ООН — це один з центральних майданчиків, на якому збираються лідери країн, від яких залежить розв'язання ситуації. І ООН відповідає за безпеку і за питання обмеження прав безпосередньо громадян України, які знаходяться на окупованих територіях. І ми повинні не тільки говорити, а й вимагати відповідних дій і використовувати всі можливі майданчики для цього. Тому ми не повинні втрачати таку можливість, як Генасамблея ООН, щоб ставити питання Донбасу і Криму.

І ось була заява ООН щодо Криму. Для нас дуже важливо, що ООН визнала Кримську платформу офіційно.

Ми всі знаємо заяву Туреччини про невизнання анексії Криму з боку Російської Федерації та про невизнання виборів до Держдуми РФ через залучення до них жителів окупованих українських територій і щодо тієї ж російської паспортизації. Тому у мене буде зустріч з президентом Турецької Республіки, прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном на полях ООН і з багатьма важливими для України лідерами світу.

— Чи можемо говорити про впевнену підтримку наших партнерів?

— Я впевнений, що нас дійсно підтримують в дуже непростий час. Ви бачите, що відбувається у відносинах з Євросоюзом і з США. Я не маю на увазі відносини України. Просто "трясе" весь світ. І ми повинні знаходити моменти стабільності, бо через стриманість і стабільність під час прагматичного діалогу ми зможемо розв'язати подібні питання, мені так здається.

— Ви під час попереднього візиту до Вашингтона згадували про План трансформації України, який презентували пану Байдену. З 1 вересня, коли відбулася ваша зустріч з президентом США, вже пройшов певний час. Що можна сказати про цю ініціативу?

— Ми очікуємо реакцію від адміністрації Байдена. Ми чекаємо відповіді, наприклад, щодо оборонного сектора цієї програми трансформації. Ми чекаємо офіційного приїзду делегації з США на чолі з міністром оборони. Думаю, візит делегації до України буде не один день, і там буде вирішуватися частина цього Плану трансформації.

Також в засобах масової інформації США ми з вами бачили деякі сигнали щодо підтримки ракетної програми України. Я маю на увазі щодо системи ПРО "Залізний купол". Рано ще говорити, але ви чули ці сигнали від Сполучених Штатів Америки.

Також очікуємо фідбек від бізнесу. І тут, у Нью-Йорку, у мене буде кілька зустрічей з представниками американського бізнесу.

Тому, думаю, результати нашої поїздки точно будуть і будуть серйозні.

Прямий ефір