Медицина у Данії: лікування українських біженців за кордоном

Українці у Данії. Скриншот: kanaldim.tv

Від початку повномасштабного вторгнення Данія прихистила понад 33 тисячі українських переселенців. Щоб легалізуватися, вони отримують тимчасовий захист. З ним українці мають майже такі ж права, як і місцеві. Щоб отримати медичні послуги, переселенці повинні пред'явити "жовту картку", йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Щоб легалізуватися у Данії українцям треба оформити тимчасовий захист, який надає доступу до медицини. За переселенцями обов'язково закріплюється сімейний лікар.

Для громадян Данії медицина безплатна. Кошти на фінансування виділяють з державного та місцевого бюджетів.

"Виключення з цього становить тільки процедури у фізіотерапевта та лікування у стоматолога. Звичайно, кожен має можливість застрахуватися", — пояснив член Асоціації українців Данії Василь Гедз.

Щоб отримати медичну допомогу, українці повинні мати "жовту картку". Її видають під час оформлення тимчасового захисту.

Щодо сімейного лікаря, то в Данії його можна обрати самостійно. Проте варто розуміти, що в країні діє територіальна прив'язка. Обрати сімейного лікаря можна тільки з медичного закладу, розташованого у вашому районі.

Функції сімейного лікаря в Данії такі ж, як і в Україні. Він перший оглядає хворого та за потреби, направляє до профільного спеціаліста. Щодо черг, то чекати зустріч з лікарем можна кілька місяців. Проте якщо випадок критичний, то хворого обстежать досить швидко.

Карета швидкої допомоги можуть просто не приїхати на виклик, якщо життю хворого нічого не загрожує. Але якщо допомога дійсно потрібна, то медики приїдуть якнайшвидше.

"Інколи, коли є якісь гострі питання, приїжджає карета швидкої допомоги і паралельно приїжджає окрема машина з лікарем. Тобто вони їздять парами, коли вже щось серйозне. Якщо ДТП сталася, то імовірно, що прилетить гелікоптер", — провадить Василь Гедз.

Крім того, в Данії діє онлайн система, де лікарі записують усі дані пацієнтів та призначення. Доступ до неї мають і хворі. Це дуже зручно, адже в будь-який момент можна подивитися, що тобі призначив медик і як приймати ліки. У Данії практично на усі ліки потрібно мати рецепт.

Більшість ліків, які медик виписує для лікування вдома, пацієнт купує власним коштом. Проте, якщо маніпуляції проходять в лікарні, тоді все безплатно.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір