Медова майстерня BeeThe: як реалізовують проєкт української соціальної мануфактури

Медова справа. Скриншот: kanaldim.tv

Неоніла Бужко — співзасновниця соціальної мануфактури. Пілотним проєктом стала медова майстерня BeeThe. Це не лише продаж меду, а й підтримка українських пасічників, популяризація продукту у світі й благодійність. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Неоніла Бужко добре знається на медовій справі. У 2021 році вона разом з напарницею Ольгою Пономаренко заснувала соціальну мануфактуру. Пілотним проєктом обрали медову майстерню BeeThe.

Виготовляти крафтові продукцію з меду їх надихнув пасічник із Ржищева Віталій Гриценко. На жаль, минулого року бджоляра не стало, а та справа, про яку він мріяв, продовжує жити.

"Йому дуже хотілося, щоб люди куштували справжній мед. Сьогодні цей продукт у трійці тих, які найчастіше фальсифікують, після оливкової олії та кави", — розповіла підприємиця Неоніла Бужко.

Робота пасічників дуже тяжка. Як і збут продукції. То ж соціальна майстерня купує в пасічників мед за ринковими цінами й виготовляє з нього різноманітні продукти. Зокрема, горішки із медом та цукерки. Нині з соціальною мануфактурою співпрацюють троє пасічників.

"Ми вирішили підтримати рідних пасічників. Зокрема, створити торгову марку, яка популяризуватиме медову продукцію. Дохід ми спрямовуємо на благодійні цілі", — пояснила підприємиця.

Коли розпочалася повномасштабна війна, соціальна мануфактура припинила свою діяльність. В інвестиціях відмовили, тож утримувати та модернізувати велике приміщення, яке придбали раніше, було важко. Тоді соціальні підприємці почали волонтери.

"Минулого року завдяки меду наших пасічників, ми виготовили стіки, які відправляли на передову. Все це виготовляли на Львівському заводі. У нас, на жаль, ще нема такого обладнання і ми тільки минулого року, в кінці літа, відновлювали свою діяльність. Зараз намагаємося реалізувати все те, що ми планували", — додала Неоніла Бужко.

У Ржищеві на пасіці буде медова сировинна база, розповідає підприємиця. Адже тут відбувається збір меду, який потім йде на перероблення. У планах мануфактури відновити приміщення, де будуть працювати різні виробники, а також виготовляти домашні соуси за стародавніми рецептами, сушені фрукти й навіть крафтовий шоколад.

Головна мета проєкту — об'єднати людей похилого віку, які мають власне хобі та бажання працювати. До речі, до команди соціальної мануфактури долучилися й вимушені переселенці.

"Не можна складати руки. Коли люди залишаються на одинці, то їм треба наважитися та переглянути всі свої плани. Не варто зраджувати мрії, їх треба просто модернізувати", — резюмувала Неоніла Бужко.  

Цілюща продукція медової майстерні вже прикрашає полички магазину "Добродій", де продають товари соціальних підприємців. Це важливий крок для команди, адже мануфактура планує розвиватися та допомагати українським захисникам, а також літнім людям та переселенцям, які потребують уваги та фінансової підтримки.

Також цікаво: Незламні: як бджолярі з Дніпра виготовляють унікальний мед

Медіа-партнери
Прямий ефір