У Києві відкрили унікальну крамницю "ДоброДій": історія розвитку соціального бізнесу

Неоніла Бужко тримає коробку з подарунком. Скріншот: kanaldom.tv

У Києві відкрили першу офлайн-крамницю подарунків "ДоброДій". Тут продаються товари, створені виключно соціальними підприємцями. Аналогічних проєктів в Україні немає. Ідея відкриття такого магазину належить підприємиці Ользі Пономаренко, яка намагається допомогти "колегам", які систематично віддають частину свого прибутку на добрі справи. Наразі найбільшою місією для усіх залишаться допомога ЗСУ. Детальніше про унікальний проєкт "ДоброДій" дивіться у "Ранку Вдома".

Ольга Пономаренко має власний бізнес і давно цікавиться соціальним підприємництвом. Каже, такі підприємства не мають можливості продавати свої товари у великих торговельних мережах, бо обсяги виробництва у них не масштабовані. Тож можливість представити свою продукцію у столичному ТЦ — це крок вперед. Саме з ініціативи Ольги у Києві відкрили єдиний в Україні магазин із товарами соціальних підприємців. Його назва — "ДоброДій".

"Соціальні підприємці — це ті, хто створює своє підприємство не заради прибутків, а задля реалізації соціальної місії. Наша головна мета — допомогти тим виробникам продукції, які систематично віддають частину свого прибутку на добрі справи. Це може бути працевлаштування вразливих категорій населення, відрахування значної частини прибутку на благодійні цілі, або екологічні проєкти", — пояснила ініціаторка проєкт "ДоброДій" Ольга Пономаренко.

У проєкті "ДоброДій" взяли участь 10 соціальних підприємців.  Серед них — співзасновниця медової майстерні Неоніла Бужко.

"До початку війни ми просто підтримали людей літнього віку, аби вони могли реалізувати продукцію, яку виробляють. З початком війни до нас приєдналися переселенці. Крім того, 20% від прибутку ми переказуємо на благодійний фонд, який допомагає створювати соціальні підприємства, бо почати — найважче", — розповіла Неоніла Бужко.

До речі, медова майстерня передає свою продукцію на фронт. Її пакують у спеціальні стіки, які почали виготовляти за підтримки окремих розробників. І все це — під час війни.

Кожна людина, яка купуватиме продукцію у крамниці "ДоброДій" стає добродієм, додає Ольга Пономаренко. Асортимент ту широкий: патріотичні сувеніри ручної роботи, солодощі, одяг, аксесуари зі шкіри та вироби з дерева, натуральну косметику та медові смаколики. Масштаби проєкту "ДоброДій" обіцяють розширити.

Читайте також: Be Brave: дизайнерки Юлія Айсіна створила благодійну фешн-колекцію

Прямий ефір