Маріупольська "Халабуда" безплатно ремонтує квадрокоптери військовим

Валерія Гармаш. Скриншот: kanaldim.tv

Нині в Черкасах активно працює хаб "Халабуда". Це маріупольський простір, який розпочав свою діяльність ще у 2016 році. Тоді волонтери організовували гуманітарні, освітні та культурні проєкти. З початком повномасштабного вторгнення "Халабуда" спрямувала всі свої зусилля на допомогу цивільним та військовим у Маріуполі. Пізніше частина команди виїхала до Запоріжжя. Засновник "Халабуди" залишився в Маріуполі й нині вважається зниклим безвісти. Як зараз працює хаб, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Свою діяльність Маріупольський простір "Халабуда" розпочав ще у 2016 році на базі волонтерської організації Центр громадських ініціатив "Східна брама". Тоді волонтери реалізовували гуманітарні, освітні та культурні проєкти.

"Це була бізнес-школа, це були курси живопису, це була школа фотографії, це були комп'ютерні курси різного рівня. Ми проводили багато заходів за запитом місцевої громади. Одним з напрямків все-таки залишалася допомога військовим, допомога ВПО, яких на той час дуже багато було в Маріуполі", — розповідає волонтерка Валерія Гармаш.

Коли Росія розпочала повномасштабну війну, волонтери не зупинили своєї діяльності, навпаки, спрямували всі свої сили на те, щоб втримати місто й захистити людей. Від восьмої ранку 24 лютого 2022 року простір працював як волонтерський штаб.

"На той момент в "Халабуді" було близько 200 волонтерів. Допомогу отримували близько 2 500 осіб на день. Збирали харчі, медикаменти, памперси, воду. Хлопці й дівчата розвозили це все по місту. Містяни мали можливість прийти з запитом та отримати необхідне", — продовжує волонтерка.

Коли ситуація в місті погіршилася, частина команди, зокрема, жінки з дітьми, виїхали до Запоріжжя. Там налагодили логістику та вели активну інформаційну роботу.

"В Запоріжжі в першу чергу ми почали збирати допомогу для військових та цивільних з Маріуполя. Якийсь час ми накопичували допомогу, аби її відвезти в Маріуполь. Через деякий час ми побачили, що ситуація тільки погіршується, ми розуміли, що це не буде дуже швидко, ми почали працювати саме в Запоріжжі. Зокрема, почали ремонтувати дрони, допомагали підрозділам із забезпеченням та харчами", — резюмує Валерія Гармаш.

Інша частина команди разом із засновником, який досі вважається зниклим безвісти, до останнього була в місті. У Запоріжжі осередок "Халабуди" працював до осені 2022 року. Через постійні обстріли міста їм знову довелося тікати. Тепер команда працює у Черкасах. Тут продовжують свої освітні проєкти, займаються психологічною підтримкою.

Головним напрямом допомоги став ремонт квадрокоптерів Mavic для українських воїнів. Ремонтні роботи безплатні. На дорогі запчастини вимушені збирати кошти. Донатами допомагають українці. Нині невеликою командою встигають полагодити до 100 дронів на місяць. До роботи долучаються й жінки. Команда "Халабуди" мріє повернутися додому — в український Маріуполь. Поки воїни виборюють кожний клаптик нашої землі на фронті, волонтери продовжують свою важливу роботу в тилу.

Читайте також: Зібрати мільйони на дрони завдяки фотографіям хоче подружжя Ліберових: як долучитися до ініціативи

Прямий ефір