Кримінал, кохання та драма братів з Карпат: що подивитися на телеканалі "Дом"

Дмитро Слівний. Скриншот: kanaldom.tv

Монументальний кіновікенд чекає на глядачів телеканалу "Дом". Так вважає оглядач Дмитро Слівний, адже йдеться про стрічки "Хрещений батько. Частина II", "Потанцюймо" та "Брати. Остання сповідь". У "Ранку Вдома" експерт розповів чим ці фільми цікаві та як їх знімали.

"Хрещений батько. Частина II". Продовження кримінальної драми про нью-йоркську сицилійську мафіозну сім'ю Корлеоне. Фільм складається з двох сюжетних ліній, одна з яких випереджає, а інша продовжує сюжет першого фільму. Сцени обох історій переплітаються між собою протягом усього фільму. У першій із них, заснованій на сюжеті книги III роману "Хрещений батько", розповідається про ранні роки життя майбутнього глави одного з найсильніших мафіозних кланів Корлеоне — Віто Корлеоне. Цей фільм — єдиний випадок в історії, коли "Оскар" за "Найкращий фільм" отримали перша і друга частини. До речі, третя частина "Хрещеного батька" також претендувала на "Оскар", але премію не отримала.

"Минулого вікенду ми бачили першу частину "Хрещеного батька". Тепер дивитимемось продовження. До речі, друга частина — це той самий випадок, коли сиквел став крутішим за першу частину. Ще у 1972 році на прем'єрі Коппола отримав пропозицію зняти другу частину. Друга частина — це був сценарій, написаний з нуля. 6 премій "Оскар". Марлон Брандо отримав статуетку за першу частину, Роберт Де Ніро — за другу частину. Монументальне кіно, хрестоматійний приклад гангстерської саги", — вважає Дмитро Слівний. 

"Потанцюймо". Американська драматична комедія, знята у 2004 році. У фільмі розповідається спочатку звичайна історія одного щасливого ​​чоловіка. У нього є все: любляча дружина і чарівна донька, хороша робота, будинок. Що ж потрібно людині ще? Над цим думає і головний герой картини. Щовечора, повертаючись з роботи на поїзді, він бачить жінку у вікні. Одного разу чоловік вирішує вийти на цій станції. Так  починається історія його нового життя. Фільм про те, як одній людині захотілося чогось більшого, як буденність змінилася святом.

"Цей фільм — передозування красою. Історія успішного чоловіка, якого дістала буденність. Тихе і розмірене сімейне життя, успішна кар'єра. Тонка і легка романтична кінострічка, без вульгарних сцен. Те, чого зараз не вистачає багатьом українцям. Це сучасна класика, я б так її назвав. Мелодрама, яка дійсно стала класикою жанру. Актори — Річард Гір та Дженіфер Лопес, класно зіграли", — вважає Дмитро Слівний.

"Брати. Остання сповідь".  Український драматичний фільм, знятий дебютанткою Вікторією Трофіменко за мотивами роману "Джмелиний мед" шведського письменника Торгні Ліндгрена. Стрічка розповідає історію любові та ненависті двох братів-гуцулів, які доживають віку в гірському селі в Карпатах. Світова прем'єра фільму відбулася 28 листопада 2013 року в головному конкурсі на індійському міжнародному кінофестивалі в Гоа, а в Україні — 18 вересня 2014 року в головному конкурсі на міжнародному кінофестивалі "Молодість". В прокат "Брати. Остання сповідь" вийшов 24 вересня 2015 року.

"Поетичне кіно ще й буде цими вихідними. Попереджаю, це кіно не для всіх. Стрічка зачепить за живе. Одна дівчина на двох братів, одна дитина на двох братів і Карпати. Карпатська природа тут, як окрема дійова особа. Найбільше мені сподобалася операторська робота і задум фільму", — резюмував Дмитро Слівний.

Читайте також: Кінокласика та стрічка про початок війни: огляд фільмів від Дмитра Слівного

Медіа-партнери
Прямий ефір