Картини, які хочеться з'їсти: як виглядають фудполотна львівської художниці

Христина Кунанець. Скриншот: kanaldim.tv

Картини, що пробуджують апетит. Полотна, які реалістично відтворюють вигляд і текстуру страви, створює львів'янка Христина Кунанець. Малює українка на полотні у формі тарілки, а відео творчого процесу збирають у TikTok мільйони лайків. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Малюванням Христина захоплювалась від самого дитинства, однак її мрію стати художницею батьки не сприймали серйозно. Тож дівчина пішла на компроміси й вступила до Львівської політехніки та вивчилася на дизайнера. Дизайнеркою Христина так і не стала. Продовжувала експериментувати з фарбами. Працювала асистентом у відомих художників. Однак реалізувати свій творчий потенціал дівчині вдалось лише кілька років тому. 

Христина підійшла до створення картин з погляду створення бренду. Так, художниця дійшла висновку, що вдалою темою для творчості може стати саме їжа. 

"Я обрала для себе варіант малювати їжу. Бо застілля — це притаманне усім культурам світу. Це романтична частина. Я хочу дарувати людям задоволення", — пояснила Христина Кунанець.

Спершу дівчина створювала класичні картини смаколиків та постила у TikTok  відео, на яких знімала процес створення. 3D-деталі з'явилися випадково. Художниця лінувалася промальовувати маленькі деталі, тож почала накладати фарби мазками, об'ємні мазки. Окрім візуального ефекту справжньої їжі, у відео Христини з'явились ще й звуки. Коли дівчина наносить на зображення тоста фарбу у вигляді масла, складається враження, наче хліб справді хрустить. 

Свої роботи Христина продає через соцмережі та інтернет платформу. Апетитні картини українки здебільшого замовляють іноземці. 

"Понад 30 % аудиторії моя аудиторія це Сполучені Штати Америки, Європа, Австралія. Багато картин купували у Дубаї", — резюмувала Христина Кунанець

Також Христина може похизуватися колаборації зі світовими брендами. Художниця створювала смачні відео для таких компаній, як ZARA та Dunkin' Donuts. У TikTok за творчістю українки стежать понад півмільйона користувачів. 

Читайте також: Квіти та комахи в епоксидній смолі: як студентське хобі врятувало сім'ю переселенців

Прямий ефір