Як вплинути на галасливих сусідів: поради юристки (ВІДЕО)

Скриншот видео: kanaldom.tv

Що робити, якщо виникла проблема з галасливими сусідами, для яких навіть приїзд поліції нічого не означає, та як на них вплинути. Про це в програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла юристка й адвокатка, начальниця відділу правопросвіти й надання безоплатної правової допомоги Білоцерківського місцевого центру Олена Вдовика.

"З десятої години вечора й до восьмої ранку не можна голосно співати, кричати або слухати голосно музику, використовувати салют та феєрверки", — каже юрист.

Такі норми діють згідно зі ст. 24 закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення".

Якщо шум виробляє якась будівельна техніка, то її вже не можна використовувати з дев’ятої години вечора. Проведення ремонтів у вихідні дні й в святкові також заборонено. Однак, за домовленістю з сусідами ремонтні роботи можна проводити.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22 лютого 2014 року, максимальний рівень шуму, який дозволений в будинках та квартирах днем, — це 50 децибел, вночі — 40. Для готеля або гуртожитку це 55 децибел максимальний рівень вдень і 45 — вночі.

Для прикладу, 35 децибел — це цокання настінного годинника, 45 — це шум розмови, 65 — шум гучної розмови.

"Потрібно не забувати про поліцію, рекомендую викликати поліцію після десятої години вечора. Бо днем вам можуть відмовити, посилаючись на те, що днем шуміти можна. Відповідно до ст. 82 кодексу України про адміністративні порушення, за перевищення рівня шуму передбачено попередження або штраф у розмірі від 80 до 255 грн", — повідомила юристка.

Олена Вдовика також рекомендує звернутися з колективною заявою до дільничного інспектора, щоб вплинути на галасливих сусідів.

"Йому якраз можна надати й відео-фіксацію того, що сусіди ваші шумлять. Зверніть увагу: після того, як до вас приїде поліція, переконайтеся в тому, що був складений протокол. У протоколі потрібно, щоб була описана ваша ситуація, й ви вказані як свідки правопорушення. Якщо поліція відмовляється скласти протокол, то такі дії вам треба оскаржити у начальника поліції", — розповіла правозахисниця.

Якщо шум від сусідів постійний, можна через суд вимагати компенсацію матеріального і морального збитку. При цьому, щоб звернутися до суду, потрібно зібрати всі докази. Це довідки, акти протоколів, свідчення свідків, аудіо та відео фіксація. Також можна зробити екологічну експертизу.

Читайте також: Як не переплачувати за опалення, якщо в квартирі холодно, порадила юристка (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір